Niemcy udaremniają zamach w Berlinie. Nożownik miał zaatakować biegaczy

Uczestnicy półmaratonu w Berlinie (fot. PAP/EPA/HAYOUNG JEON)

Policja ujawniła tożsamość głównego podejrzanego w związku z planowanym zamachem podczas niedzielnego półmaratonu w Berlinie. Funkcjonariusze zatrzymali w niemieckiej stolicy sześciu mężczyzn, którzy mają związek radykalnym islamem. Zdaniem śledczych jeden z nich, urodzony w Niemczech 19-letni Tunezyjczyk Abed El-Rahgman, planował podczas biegu zabijać jego uczestników oraz kibiców.

Münster: Kierowca taranował przechodniów. Potwierdzono jego tożsamość

Tragedia w Münster na zachodzie Niemiec. Po południu w sobotę kierowca furgonetki wjechał w grupę przechodniów w zabytkowym centrum miasta. Zginęły...

zobacz więcej

– Podczas przeszukania sześciu mieszkań znaleziono, a następnie zabezpieczono komputery, telefony komórkowe oraz noże – powiedział rzecznik policji w Berlinie Thomas Neuendorf: W poniedziałek sąd ma rozstrzygnąć, czy w stosunku do zatrzymanych wydać nakaz tymczasowego aresztowania.

Według „Die Welt” zatrzymani są powiązani z Anisem Amrim, sprawcą zamachu w Berlinie w 2016 roku, w którym zginęło 12 osób, wśród nich kierowca polskiej ciężarówki.

Realne zagrożenie podczas zawodów było małe, gdyż mężczyzna, który planował atak od dawna znajdował się pod obserwacją policji – informował w niedzielę portal dziennika. W berlińskim półmaratonie uczestniczyło rekordowe 32 tys. biegaczy. Dobra pogoda przyciągnęła na jego trasę wielu kibiców.

źródło:
Zobacz więcej