Ujazdowski: Jestem gotów do rozmowy z wrocławską lewicą

Kandydat PO na prezydenta Wrocławia, Kazimierz Michał Ujazdowski (fot. PAP/Maciej Kulczyński)

– Jestem gotów do rozmowy z wrocławską lewicą o redukcji krzywdy społecznej w mieście – mówił. Kazimierz Michał Ujazdowski wziął w sobotę udział w stolicy Dolnego Śląska w debacie „Nasz Wrocław”. W debacie uczestniczył także lider PO Grzegorz Schetyna.

Schetyna rekomenduje Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna zarekomenduje miejskim strukturom swojej partii poparcie Kazimierza M. Ujazdowskiego w...

zobacz więcej

Kandydat PO zdeklarował, że jest otwarty na debatę ze środowiskami lewicowymi. – Jestem gotów do rozmowy z wrocławską lewicą o redukcji krzywdy społecznej w mieście – mówił.

Podkreślił, że Wrocław pod jego rządami będzie „najbardziej wymownym kontrapunktem dla antykultury Jarosława Kaczyńskiego”.

– Nie godzę się na to, by rozrywać polską wspólnotę polityczną, by dzielić Polaków na lepszych i gorszych, by rządzić przez konflikty. Tej antykulturze przeciwstawimy Wrocław jako miasto społecznego pokoju – powiedział.

– Chciałbym, by Wrocław był szczególnym miejscem praw człowieka, praw narodu w skali europejskiej i w skali globalnej, marzy mi się by Wrocław był tym miejscem, w który najsilniej pokazuje się polską tradycję demokratyczną – mówił.

Cimoszewicz: Ujazdowski powinien przeprosić i wtedy zaczynać współpracę z PO

– Kazimierz Ujazdowski dżentelmeńsko powinien się zachować. Najpierw powiedzieć „przepraszam” i dopiero zaczynać współpracę z Platformą Obywatelską...

zobacz więcej

Dodał, że zamierza zachować to, co było dobre w prezydenturze dotychczasowych włodarzy Wrocławia – Bogdana Zdrojewskiego i Rafała Dutkiewicz. – Nie będę jednak kandydatem kontynuacji, ponieważ Wrocław potrzebuje zmiany na kilku polach – mówił.

Jako jeden z tych obszarów Ujazdowski wymienił podniesienie jakości życia mieszkańców. Ujazdowski zadeklarował, że rdzeniem jego programu będzie to, co wypracowała poprzednia kandydatka PO na fotel prezydenta Wrocławia – posłanka, prof. Alicja Chybicka. Kandydat PO powiedział też, że alternatywą dla PiS powinna być „przejrzystość i demokracja”.

– Musimy odstąpić od wyniosłego stylu zarządzania miastem. Jeśli zostanę prezydentem, Wrocław będzie demokratyczną republiką, a nie monarchią z pretensjami – mówił Ujazdowski.

W piątek rada powiatu wrocławskiego PO opowiedziała się za kandydaturą Kazimierza M. Ujazdowskiego na prezydenta Wrocławia. Miejskim strukturom PO kandydaturę europosła Ujazdowskiego rekomendował lider tej partii Grzegorz Schetyna. Ujazdowski w przeszłości był m.in. wiceprezesem PiS; w styczniu ub.r. wystąpił z Prawa i Sprawiedliwości.

źródło:

Zobacz więcej