RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Kongresowi nie odmówił. Przesłuchanie szefa Facebooka 11 kwietnia

Mark Zuckerberg został wezwany na przesłuchania przez Kongres USA pod koniec ubiegłego miesiąca. (fot. Stefan Zaklin/Getty Images)
Mark Zuckerberg został wezwany na przesłuchania przez Kongres USA pod koniec ubiegłego miesiąca. (fot. Stefan Zaklin/Getty Images)

Twórca i szef Facebooka Mark Zuckerberg 11 kwietnia stawi się przed Komisją ds. energii i handlu Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu. Ma złożyć zeznania w związku z aferą Cambridge Analytica, która dotyczy niewłaściwego wykorzystywania danych osobowych kilkudziesięcu milionów użytkowników Facebooka.

Rzeź rosyjskich trolli na Facebooku i Instagramie. Skasowano setki kont

Facebook poinformował, że udało mu się zidentyfikować i usunąć prawie 300 profili i stron na Facebooku oraz kont na Instagramie, które – jak...

zobacz więcej

Jak mówi przewodniczący komisji, republikanin Greg Walden, przesłuchanie będzie okazją do tego, by krytycznie spojrzeć na kwestie związane z ochroną danych osobowych. Pozwoli też lepiej zrozumieć, co dzieje się z danymi internautów.

– Doceniamy gotowość pana Zuckerberga do złożenia zeznań przed komisją i czekamy na odpowiedzi na nasze pytania 11 kwietnia – dodał Greg Walden.

Mark Zuckerberg został wezwany na przesłuchania przez Kongres USA pod koniec zeszłego miesiąca. Przesłuchanie ma wyjaśnić związki Facebooka z firmą Cambridge Analytica.

Firma zajmująca się doradztwem politycznym wykorzystała dane milionów użytkowników Facebooka przy prowadzeniu kampanii w mediach społecznościowych m. in. podczas kampanii wyborczej Donalda Trumpa i referendum w sprawie Brexitu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej