Zmarł kompozytor Zbigniew Łapiński

Nie żyje Zbigniew Łapiński, pianista i kompozytor, m.in. autor muzyki do tekstów piosenek Jacka Kaczmarskiego, np. „Samosierra”, „Wigilia na Syberii” czy „Czerwony autobus”.

„Radio mi uwierało”. 60 lat temu urodził się Jacek Kaczmarski

– Wszystkiego mieć nie można, należy jak najwięcej z siebie dać, tak aby z tej ofiary mieć paliwo na dalsze dawanie – tak o pobycie za granicą i...

zobacz więcej

O śmierci artysty poinformowała jego siostra Bożena Białkowska. Informacja o śmierci Łapińskiego została opublikowana również na jego profilu na Facebooku.

„Z przykrością informujemy, że dzisiaj nad ranem zmarł Zbigniew Łapiński, wyjątkowy muzyk, kompozytor i niezapomniany akompaniator. W naszych sercach pozostaną na zawsze piękne wspomnienia oraz dźwięki Muzyki, którą tworzył. Rodzina i Najbliżsi” – napisano.

Zbigniew Łapiński był znany ze współpracy z Przemysławem Gintrowskim i Jackiem Kaczmarskim. Współpracował również m.in. z zespołem Czerwony Tulipan oraz Kubą Sienkiewiczem .

W 1999 roku otrzymał odznakę „Zasłużonego Działacza Kultury”, a 2004 roku Złoty Krzyż Zasługi. W sierpniu 2006 roku prezydent Lech Kaczyński odznaczył go Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

W listopadzie 2005 roku przeszedł udar i wycofał się z życia zawodowego.źródło:

Zobacz więcej