RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nie chciał prowadzić treningów z homoseksualistami. Sąd go ukarał

Trener odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall (fot. Shutterstock/smoxx)

Robert K., trener krav magi z Poznania, odmówił prowadzenia treningów grupie ludzi ze stowarzyszenia Stonewall. Ci uznali to za przejaw homofobii i donieśli policji – podaje „Gazeta Polska Codziennie”.

Milion za fałszywe drzewo genealogiczne. „Gering” oszukał naiwnych

Krzysztof G. ps. „Gering” miał stworzyć fałszywe drzewo genealogiczne, które potwierdzało prawa pokrzywdzonych do przedwojennego majątku.

zobacz więcej

W Poznaniu działa grupa Stonewall, która zrzesza homoseksualistów. Kilkanaście osób z tej grupy chciało wziąć udział w treningach krav magi. Instruktor początkowo zgodził się na zajęcia, ale po kilku dniach odmówił – czytamy w artykule.

W sprawie odmowy udzielania lekcji krav magi osobom ze stowarzyszenia LGBT została poinformowana policja, interweniował także rzecznik praw obywatelskich. Proces w tej sprawie toczył się przed Sądem Rejonowym w Poznaniu.

Wyrok zapadł w zeszłym tygodniu. Rober K. został uznany za winnego wykroczenia, ale odstąpiono od wymierzenia kary. Mecenas Aleksander Kowzan uważa, że sąd próbował wydać „Salomonowy wyrok”, z którym on i jego klient, Robert K., nie zgadzają się.

– Czekamy na pisemne uzasadnienie, ale na pewno wyrok zostanie zaskarżony – zaznaczył pełnomocnik trenera.

Mec. Kowzan zapowiedział, że jeżeli wyrok z Poznania w sprawie trenera Roberta K. zostanie utrzymany w mocy, to nie wyklucza zwrócenia się w tej sprawie „do instytucji międzynarodowych”.

„GPC” przypomina, że winnym wykroczenia – ale bez kary – został uznany przez sąd także drukarz z Łodzi, Adam J., który odmówił wydrukowania plakatów stowarzyszeniu LGBT, ponieważ uznał je za sprzeczne ze swoimi poglądami. We wrześniu zeszłego roku minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro ogłosił, że złoży kasację. W oświadczeniu napisał, że stoi „po stronie wolności - gospodarczej i sumienia”. Według informacji „GPC” termin rozprawy z udziałem Adama J. nie został jeszcze wyznaczony.

źródło:

Zobacz więcej