Chińczycy zainwestują w Polsce. Powstanie fabryka baterii

Fabryka ma powstać w okolicach Wrocławia (fot. Shutterstock/ asharkyu)

360 mln juanów, czyli ok. 200 mln zł, zamierza zainwestować w Polsce chińska firma CAPCHEM – podało Polskie Radio. Firma zajmująca się m.in. produkcją baterii litowo-jonowych ogłosiła zamiar rozpoczęcia projektu we Wrocławiu.

Media: Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un odwiedził Chiny

Media informują, że Kim Dzong Un, przywódca Korei Północnej, jest z niezapowiedzianą wizytą w Chinach. Chińskie MSZ nie potwierdza informacji o...

zobacz więcej

Mająca swą główną siedzibę w Shenzhen firma CAPCHEM specjalizuje się w produkcji m.in. kondensatorów oraz baterii litowo-jonowych. W Chinach ma cztery własne fabryki i udziały w trzech kolejnych. Zatrudnia ponad 1 tys. osób. Inwestycja we Wrocławiu będzie pierwszym zagranicznym projektem. CAPCHEM notowany jest na giełdzie w Shenzhen.

Chiński koncern podkreśla, że szczególną uwagę przywiązuje do innowacyjności. Ma około 100 patentów technologicznych. W informacji dotyczącej inwestycji firma zaznacza, że tereny, na których powstać ma projekt, zostaną przekazane w drugim kwartale tego roku. Polski projekt – po osiągnięciu pełni mocy produkcyjnych – ma przynosić rocznie ok. 100 mln zł zysku.

źródło:
Zobacz więcej