Poczta szykuje ekspansję na Niemcy

Poczta Polska planuje przejąć jedną z niemieckich firm logistycznych (fot. mat. pras.)

Poczta Polska ma ambitny plan ekspansji na rynek paczek – zaczęła już samodzielne rozwozić po Starym Kontynencie towary importowane z Chin, a wkrótce uruchomi w kraju sieć maszyn nadawczych – informuje „Rzeczpospolita”.

Poczta i PKP zwierają szeregi. Współpraca w logistyce

Poczta Polska planuje budować centra logistyczne na terenach należących do PKP SA. Spółki skarbu państwa podpisały w tej sprawie list intencyjny.

zobacz więcej

Operator planuje wyjść za granicę i wzorem takich gigantów jak DHL czy DPD zamierza budować swoją sieć kurierską w innych krajach.

Dziennik dowiedział się, że na pierwszy ogień pójdzie rynek niemiecki. Poczta Polska planuje przejąć tam jedną z firm logistycznych.

Trwają już rozmowy w tej sprawie, ale szczegóły owiane są tajemnicą. – Nie wykluczam akwizycji nawet w krótkim horyzoncie czasu. Ale nie chcę niczego przesądzać – zaznacza Przemysław Sypniewski, prezes Poczty.

Transakcja ma sprawić, że PP zwiększy przychody z dostaw transgranicznych, bo dziś musi dzielić się nimi z lokalnymi operatorami pocztowymi. A w naszym regionie Europy ten rynek do 2020 r. ma być wart 45 mld dolarów.

źródło:
Zobacz więcej