RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Guru torturował kobiety i trzymał jako niewolnice seksualne

Gdy media ujawniły działania Keitha Raniere'a, przywódca sekty uciekł do Meksyku (fot. TT/timesunion/GannettAlbany)
Gdy media ujawniły działania Keitha Raniere'a, przywódca sekty uciekł do Meksyku (fot. TT/timesunion/GannettAlbany)

Keith Raniere, przywódca sekty NXIVM ze stanu Nowy Jork, został aresztowany w Meksyku. Jest oskarżony o handel kobietami i niewolnictwo, miał bowiem przetrzymywać kobiety jako niewolnice, torturować je i piętnować swoje inicjały na ich ciałach.

Protesty, ofiary, płonące samochody. Indie zawrzały po wyroku na guru

Gwałtowne protesty wybuchły w Indiach i pochłonęły co najmniej 30 ofiar śmiertelnych po tym, jak sąd skazał za gwałt na dwóch kobietach tamtejszego...

zobacz więcej

Guru został zatrzymany w Puerto Vallarta w meksykańskim stanie Jalisco i przetransportowany do Teksasu.

– Keith Raniere stosował ohydne praktyki wobec kobiet, które uważał za swoje niewolnice seksualne – powiedział agent FBI Wililam Sweeney. – Te poważne przestępstwa przeciwko ludzkości są szokujące, ale na szczęście jego tortury już się skończyły – podkreślił Sweeney.

Okrutny zabieg

Sekta powstała w 2003 r. w okolicach Albany w stanie Nowy Jork. W jej ramach Raniere założył tajne stowarzyszenie będące piramidą składającą się z „niewolników” i „mistrzów”. On sam stał szczycie tej organizacji. Posłuszeństwo gwarantowało szantażowanie niepokornych kompromitującymi zdjęciami.

Piramida rozpadła się w zeszłym roku, gdy jedna z wyznawczyń uciekła i ujawniła szokujące praktyki dziennikowi „New York Times”. Wkrótce po publikacji artykułu Raniere, który miał grupę około 15-20 niewolnic, zbiegł do Meksyku. We wtorek zostanie doprowadzony przed sąd w Fort Worth w stanie Teksas.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej