RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Chiny wysłały samoloty bojowe w okolice Tajwanu

SU-30 chińskich sił powietrznych (fot. yt/perfect line)
SU-30 chińskich sił powietrznych (fot. yt/perfect line)

Kilka samolotów bojowych Chin zaobserwowano w poniedziałek w trakcie przelotu nad leżącym między Tajwanem a Filipinami kanałem Bashi, co było częścią ich długodystansowej misji szkoleniowej na zachodnim Pacyfiku - poinformowało tajwańskie ministerstwo obrony.

Atak rakietowy w Arabii Saudyjskiej. Pocisk był wymierzony w stolicę kraju

Jedna osoba poniosła śmierć, a dwie zostały ranne w rezultacie niedzielnego ataku rakietowego jemeńskich rebeliantów Hutu na stolicę Arabii...

zobacz więcej

Według tajwańskiego MON samolotami tymi były myśliwiec Su-30, samolot transportowy Y-8 (chińska kopia Antonowa An-12) i bombowiec strategiczny H-6 (chińska kopia Tupolewa Tu-16). Po zakończeniu misji samoloty powróciły tą samą trasą do swych baz w Chinach.

Siły zbrojne Tajwanu dokładnie obserwują posunięcia wojskowe Chin i podejmują niezbędne przedsięwzięcia na rzecz zagwarantowania bezpieczeństwa narodowego - zaznaczył resort obrony w Tajpej.

Według opublikowanej w niedzielę wypowiedzi rzecznika Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, chińskie myśliwce i bombowce odbywały ostatnio „wspólne patrole bojowe” nad Morzem Południowochińskim. Samoloty Su-30 i H-6K (czyli w wersji nosicieli pocisków manewrujących) wysłano także niedawno na trening bojowy na zachodnim Pacyfiku przez cieśninę Miyako w łańcuchu japońskich wysp Riukiu na północny wschód od Tajwanu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej