RAPORT

Pogarda

Będzie można pić alkohol w Warszawie nad Wisłą

Na bulwarach pojawią się streetworkerzy i edukatorzy, którzy będą prowadzić działania profilaktyczne (fot. Shutterstock/blacograf )
Na bulwarach pojawią się streetworkerzy i edukatorzy, którzy będą prowadzić działania profilaktyczne (fot. Shutterstock/blacograf )

Najnowsze

Popularne

Bulwary wiślane będą obszarem wyłączonym z zakazu spożywania alkoholu – tak zdecydowali stołeczni radni. Na bulwarach mają pojawić się alkomaty, a także miejscy edukatorzy.

Nadwiślański bulwar to nie ulica. Piwo jednak legalne

Tą sprawą, dotyczącą picia alkoholu nad Wisłą, żyła nie tylko cała stolica. Warszawski sąd okręgowy prawomocnie uniewinnił w poniedziałek Marka...

zobacz więcej

Pod koniec stycznia prezydent podpisał nowelizację przepisów, która wprowadza m.in. możliwość ograniczenia przez samorządy nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach i precyzuje zakaz picia alkoholu w miejscach publicznych z wyłączeniem miejsc do tego przeznaczonych. Radni zdecydowali, że takim właśnie miejscem będą lewobrzeżne bulwary wiślane.

Za uchwałą w tej sprawie głosowało 40 radnych, trzech było przeciw, a dziewięciu wstrzymało się od głosu.

Spożywanie alkoholu będzie możliwe na bulwarach: Flotylli Wiślanej, Grzymały-Siedleckiego, Pattona, Karskiego i Religi. Na razie władze miasta nie wypowiadają się, czy rozszerzą możliwość spożywania alkoholu na kolejne miejsca, np. prawy brzeg Wisły.

Jak napisano w uzasadnieniu uchwały, na bulwarach pojawią się streetworkerzy i edukatorzy, którzy będą prowadzić działania profilaktyczne. Będą też alkomaty, z których będzie można korzystać przez całą dobę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej