„BVB, szykuj się na piątek”. Bolt znów trenuje z klubem Piszczka

Usain Bolt zakończył karierę sprintera, teraz trenuje piłkę nożną (fot. REUTERS/Arnd Wiegmann)

Słynny jamajski sprinter Usain Bolt, który w sierpniu zakończył wspaniałą karierę, weźmie udział w piątkowym treningu piłkarzy Borussii Dortmund. „BVB, szykuj się na piątek” – napisał sportowiec na Twitterze, zamieszczając żartobliwy rysunek.

Usain Bolt dla TVP: piłka nożna to całe moje życie

– Od dziecka oglądałem futbol i bardzo się nim interesowałem. Zastanawiałem się też, czy mógłbym spróbować. Czy byłbym dobry? – powiedział...

zobacz więcej

To kolejny trening Bolta z Borussią, w której na pozycji obrońcy występuje reprezentant Polski w piłce nożnej Łukasz Piszczek.

10 czerwca Jamajczyk na stadionie Old Trafford w Manchesterze poprowadzi jedenastkę „Soccer Aid World XII” w meczu charytatywnym. Kapitanem zespołu rywali w którym zagrają byli piłkarze i ludzi show-biznesu będzie angielski piosenkarz i autor tekstów Robbie Williams.

Dochód przeznaczony zostanie na konto Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

Być piłkarzem było marzeniem Bolta w dzieciństwie, a jego ulubionym klubem jest Manchester United.

– Kocham futbol i będę przyczyniał się do jeszcze większej jego popularyzacji, niezależnie od tego, co mogą ludzie sobie pomyśleć – powiedział Bolt.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski doznał kontuzji uda podczas zeszłorocznych lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie; w ostatnim biegu w karierze – sztafecie 4x100 m, gdy jako ostatni z Jamajczyków przejmował pałeczkę.

Bolt, rekordzista globu na 100 m (9,69 sek.) i 200 m (19,19) w Londynie wystartował tylko w biegu na 100 m i musiał zadowolić się jedynie brązowym krążkiem.
Bolt, po dyskwalifikacji sztafety jamajskiej, która zdobyła złoto w Pekinie, ma osiem mistrzowskich tytułów igrzysk olimpijskich, wywalczonych w stolicy Chin (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016) w biegach na 100 i 200 m oraz w sztafecie 4x100 m.

źródło:

Zobacz więcej