Nie żyje konsul generalny RP w Belfaście. „Był doświadczonym dyplomatą”

Dyplomata zmarł w swoim domu w Belfaście 18 marca w niedzielę. (fot. MSZ)

Nie żyje konsul generalny RP w Belfaście Dariusz Adler. Dyplomata zmarł w swoim domu w Belfaście 18 marca w niedzielę. Informację tę podała m.in. polska ambasada w Wielkiej Brytanii na Twitterze oraz strona Konsulatu Generalnego RP w Belfaście. Adler miał 53 lata.

Zmarł Jerzy Bahr. Był ambasadorem w Moskwie

Były ambasador RP w Moskwie zmarł w poniedziałek rano w Krakowie po długiej chorobie. Jerzy Bahr w maju 2006 roku otrzymał nominację na ambasadora...

zobacz więcej

„Pan Konsul Adler był doświadczonym dyplomatą i wieloletnim pracownikiem Ministerstwa Spraw Zagranicznych. W 1996 r. rozpoczął pracę w Departamencie Polityki Bezpieczeństwa MSZ. W 1999 r. związał się ze służbą konsularną obejmując stanowisko wicekonsula w Konsulacie Generalnym RP w Chicago, które piastował przez pięć lat.” – informuje strona Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

„W latach 2006-11 pracował w Wydziale Konsularnym Ambasady RP w Londynie, najpierw jako kierownik działu Opieki Konsularnej, a następnie jako kierownik Wydziału. W latach 2013-17 był Konsulem Generalnym RP w Edynburgu.” – można przeczytać dalej.

Konsulowi w ostatnim czasie powierzono zadanie tworzenia Konsulatu Generalnego RP w Belfaście.

źródło:
Zobacz więcej