RAPORT

Kampania 2020

Premier przyjął dymisje dwóch wiceministrów

Premier Mateusz Morawiecki (fot. fb/Kancelaria Premiera)

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dymisje dwojga wiceministrów: Marzenny Drab (MEN) i Wiesława Janczyka (MF), nieoficjalnie premier miał też przyjąć dymisję od Dariusza Rogowskiego (MSiT) i Justyny Skrzydło (MI).

Dworczyk: Liczba polityków w rządzie zostanie ograniczona do 50-60 osób

– Politykami w rządzie będą ministrowie i sekretarze stanu. To ograniczy liczbę polityków w rządzie do 50-60 osób. Pozostali wiceministrowie to...

zobacz więcej

Szef rządu przyjął dymisje w ciągu ostatniego tygodnia. Rozmówca PAP podkreślił, że zdymisjonowani wiceministrowie to ostatnia większa grupa osób, natomiast w dalszej kolejności mogą mieć miejsce jedynie pojedyncze zmiany.

Premier Morawiecki przyjął na początku ubiegłego tygodnia dymisje 17 wiceministrów i zapowiedział wówczas ogłoszenie kilku kolejnych dymisji w ciągu dwóch tygodni.

Wcześniej szef rządu zapowiedział, że w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy chce zredukować liczbę ministrów i wiceministrów o 20-25 proc. Oświadczył też, że chce zlikwidować wszelkie nagrody, premie dla ministrów i wiceministrów, a podsekretarze stanu mają przejść do grupy urzędników służby cywilnej.

Szef rządu mówił też o zmniejszeniu liczby członków gabinetów politycznych; zapowiedział zmniejszenie lub likwidację kart kredytowych w administracji rządowej wszędzie tam, gdzie one nie będą niezbędne.

źródło:

Zobacz więcej