Merkel: Polska również przyjmuje uchodźców. „Kanclerz przyznała rację polskiemu rządowi”

Kanclerz Niemiec Angela Merkel (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas wizyty w Warszawie przyznała, że Polska ma swój udział w rozwiązywaniu cywilizacyjnego wyzwania, jakim dla Europy są imigranci. – To bardzo ważne – ocenił we wtorek wicepremier Jarosław Gowin.

„Cieszę się, że Polska będzie miała w osobie szefa niemieckiego rządu partnera”

– Współpraca między Polską i Niemcami jest niezbędna do zapewnienia bardzo dobrej współpracy w Europie w kontekście nowej agendy, jak i m.in....

zobacz więcej

Merkel przebywała w poniedziałek w Warszawie z oficjalną wizytą; spotkała się z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim.

Gowin ocenił we wtorek na konferencji prasowej, że bardzo ważne jest, iż kanclerz Niemiec podczas wizyty w Warszawie przyznała, że „Polska ma swój udział w rozwiązywaniu cywilizacyjnego wyzwania, jakim dla Europy są imigranci”.

„Merkel przyznała rację polskiemu rządowi”

– Po raz pierwszy ze strony tego bardzo ważnego polityka europejskiego słyszeliśmy argumenty przyznające rację polskiemu rządowi, rację, że też uczestniczymy w rozwiązywaniu wyzwań humanitarnych – podkreślił wicepremier.

– Wizyta kanclerz Angeli Merkel utwierdza nas w przekonaniu, że w poglądach urzędników brukselskich i przywódców państw Europy Zachodniej zachodzi pewna ewolucja – powiedział Gowin.

Merkel w poniedziałek na konferencji prasowej po rozmowach z premierem Mateuszem Morawieckim powiedziała: „Podkreśliliśmy dzisiaj, że również Polska przyjmuje uchodźców; być może pod względem geograficznym są to inni uchodźcy, z innych regionów, ale Polska tutaj też wkłada swój wkład”.

źródło:

Zobacz więcej