RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Tłum młodych Żydów. Weseli, krzykliwi, czy widzą w nas antysemityzm?”. Relacja spod Muzeum POLIN

Dariusz Matecki z prawicowyinternet.pl rozmawiał z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli w wydarzeniu (fot. tt/@DariuszMatecki)
Dariusz Matecki z prawicowyinternet.pl rozmawiał z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli w wydarzeniu (fot. tt/@DariuszMatecki)

„Jestem właśnie pod Polin (zaraz antypolska debata), tymczasem pod muzeum tłum młodych Żydów. Weseli, krzykliwi, czy widzą w Polakach antysemityzm?”. Relacja Dariusza Mateckiego z prawicowyinternet.pl.

„Stawiano kłamliwe tezy”. Senatorowie PiS ws. debaty w Muzeum POLIN

– W czasie niedawnej debaty w Muzeum POLIN stawiano kłamliwe tezy o „antysemityzmie wtórnym” – uważają senatorowie Prawa i Sprawiedliwości Artur...

zobacz więcej

W poniedziałek w Muzeum Historii Żydów Polskich odbyła się debata z cyklu „Obcy w domu. Wokół Marca '68”. Dyskusja poświęcona była kondycji współczesnych mediów, językowi wykluczenia i nienawiści w przestrzeni publicznej, w tym wypowiedziom antysemickim.

Tuż przed jej rozpoczęciem Dariusz Matecki z prawicowyinternet.pl rozmawiał z młodymi ludźmi, którzy uczestniczyli w wydarzeniu. Autor materiału m.in. pytał młodych Żydów, co sądzą o Polakach. – Są bardzo mili – odpowiedział młody chłopak. Na pytanie, „co sądzi o tym, że niektórzy ludzie zarzucają Polakom antysemityzm”, ten sam chłopak odpowiedział, że „niczego takiego w Polsce nie doświadczył”.

Wcześniejsza debata w POLIN wywołała wiele kontrowersji. Senatorowie Prawa i Sprawiedliwości Artur Warzocha i Rafał Ślusarz zarzucali, że w jej czasie stawiano kłamliwe tezy o „antysemityzmie wtórnym, którego poczucie ma rzekomo narastać obecnie wśród Polaków”. W oświadczeniu adresowanym do marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego pytali wówczas, czy tego typu działalność powinno się wspierać ze środków publicznych.

źródło:
Zobacz więcej