Posłanka Nowoczesnej: Po wyborach samorządowych „coś się wydarzy”

Posłanka Nowoczesnej Joanna Scheuring-Wielgus (fot. arch. PAP/Tomasz Gzell )

Po wyborach samorządowych może dojść do połączenia wszystkich sił demokratycznych; ludzie oczekują powstania nowej organizacji – ocenia posłanka Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej.

Szef PKW: Wybory przed zakończeniem kadencji samorządów

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej ocenił, że możliwą datą wyborów samorządowych jest 4 listopada. Jak podkreślił Wojciech Hermeliński,...

zobacz więcej

– Wydaje mi się, że po wyborach samorządowych, które nie wiem, czy przegramy, czy wygramy jako opozycja parlamentarna i pozaparlamentarna, coś się jednak wydarzy – twierdzi posłanka Nowoczesnej.

Jej zdaniem może to być „połączenie wszystkich sił demokratycznych”. – Coś się wydarzy dlatego, że ludzie tego oczekują – oceniła Scheuring-Wielgus na antenie Radia Zet.

Posłanka Nowoczesnej powołała się na ostatnie badania „które pokazują, że 45 proc. osób nie ma partii, która reprezentuje ich poglądy”. – To pokazuje, że jest ciśnienie na nową organizację – wskazała.

– W 2014 r. do wyborów samorządowych weszły ruchy miejskie, po raz pierwszy postawiły się partiom politycznym i wskazały swoich reprezentantów. Ja uważam, że od 2014 r. rozpoczął się pewien proces, który trwa. Ten proces bardzo mocno zakorzenił się w 2016 r., kiedy zaczęły powstawać nowe organizacje: Obywatele RP, Strajk Kobiet, Czarne Protesty, Akcja Demokracja – powiedziała Scheuring-Wielgus.

Koalicja PO-Nowoczesna na wybory samorządowe. „Na warunkach partnerskich”

„Posłanki Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt oraz poseł Krzysztof Mieszkowski – po rozmowach w klubie poselskim Nowoczesna – zakończyli okres...

zobacz więcej

– To pokazuje, że jesteśmy w pewnym procesie zmiany politycznej, zmiany idei, zmiany pokoleniowej – wyjaśniła. Jak oceniła posłanka, „politycy w ogóle w Sejmie nie rozumieją, że środowiska obywatelskie, które jak grzyby po deszczu powstały po 2016 r. mają też coś do powiedzenia”. Scheuring-Wielgus powiedziała, że nie chce niczego tworzyć sama.

– Jest mnóstwo świetnych polityków w Nowoczesnej, PO i poza parlamentem, jest mnóstwo świetnych ludzi (...). Ja chętnie łączę ludzi – dodała.

źródło:

Zobacz więcej