RAPORT

Wojna na Ukrainie

Noworodek w oknie życia. Jeszcze miał pępowinę

Chłopiec szybko trafił pod opiekę lekarzy (fot. Pexels)
Chłopiec szybko trafił pod opiekę lekarzy (fot. Pexels)

Noworodek znaleziony w sosnowieckim oknie życia. „Dziennik Zachodni” informuje, że to pierwsze dziecko, jakie znalazło ochronę od czasu powstania okna życia u sióstr karmelitanek.

We wrocławskim oknie życia znaleziono kolejne dziecko

Kolejne dziecko znalezione we wrocławskim oknie życia. Wczoraj wieczorem siostry boromeuszki znalazły kilkutygodniowego chłopca. Dziecko było w...

zobacz więcej

Dziecko zostało zostawione w poniedziałek dokładnie o godz. 21.35. Chłopiec nie miał jeszcze odciętej pępowiny. Znajdował się w dobrym stanie zdrowia, ale zgodnie z procedurą trafił do szpitala na rutynowe badania. Lekarze potwierdzili, że jest zdrowy.

– To pierwszy noworodek, który znalazł u nas bezpieczny kąt – mówi dziennikowi ks. Tomasz Folga, dyrektor sosnowieckiego Caritas. Dodaje: Nie trafi na śmietnik, nie umrze, znajdzie rodzinę dzięki łatwiejszej procedurze.

W Sosnowcu okno życia powstało dzięki Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Opiekują się nim karmelitanki od Dzieciątka Jezus. Po ułożeniu dziecka w oknie życia dyżurującej siostrze pielęgniarce zostaje nadany delikatny sygnał. Po pięciu minutach dziecko jest otoczone opieką, a po kwadransie zajmuje się nim już lekarz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej