RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Polak porwał modelkę i chciał ją sprzedać jako seksualną niewolnicę. Wkrótce wyrok

Chloe Ayling twierdzi, że została porwana latem 2017 roku (fot. FB)
Chloe Ayling twierdzi, że została porwana latem 2017 roku (fot. FB)

Sąd w Mediolanie, przed którym toczy się proces Polaka oskarżonego o porwanie latem 2017 r. brytyjskiej modelki, odrzucił wniosek o zbadanie mężczyzny przez psychiatrów, uznając, że jest on poczytalny. Wyrok w sprawie zapadnie 2 maja.

Modelka porwana przez Polaka: myślałam, że to już koniec, że nie przeżyję

20-letnia modelka Chloe Ayling, która została porwana przez Polaka w Mediolanie, a potem była przetrzymywana przez tydzień w zamknięciu,...

zobacz więcej

Sprawa, w której oskarżonym jest Łukasz H., mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii, dotyczy uprowadzenia w Mediolanie 20-letniej Chloe Ayling.

Mężczyzna zwabił ją w lipcu zeszłego roku pod pozorem urządzenia sesji zdjęciowej, porwał, a następnie wywiózł w bagażniku samochodu z Mediolanu i uwięził na tydzień na pustkowiu w Piemoncie. W tym czasie próbował zorganizować w internecie licytację kobiety jako seksualnej niewolnicy. Zażądał też okupu od rodziny Brytyjki i jej agenta.

Gdy jego starania zakończyły się niepowodzeniem, Łukasz H. uwolnił zakładniczkę; zażądał, by milczała na temat porwania.

W lutym w zeznaniach złożonych przed sądem oskarżony przedstawił nową wersję wydarzeń. Według jego relacji modelka była z nim w zmowie i zaakceptowała jego propozycję sfingowanego porwania, bo - jak przekonywał - chciała zdobyć popularność. Dodał również, że oboje umówili się, iż podzielą się pieniędzmi z okupu.

Te nowe zeznania wywołały sprzeciw prokuratora. Zażądał on badania psychiatrycznego oskarżonego. Sąd odrzucił ten wniosek podając w uzasadnieniu, że Polak jest poczytalny.

Jak zapowiedziano, ogłoszenia wyroku należy oczekiwać 2 maja.

Sąd zrezygnował z przesłuchania brata oskarżonego, który został zatrzymany w rejonie Birmingham pod zarzutem udziału w porwaniu. Oczekuje on na ekstradycję do Włoch. Decyzja sądu wynika z tego, jak wyjaśniono, że zawiadomił on o tym, że odmawia złożenia zeznań.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej