RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Nie mogłam zapisać się do biblioteki”. Jest stanowisko placówki ws. ciemnoskórej Rajel

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla wydała oświadczenie (fot. Shutterstock/connel/bppragapd.pl)
Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla wydała oświadczenie (fot. Shutterstock/connel/bppragapd.pl)

W mediach głośno jest ostatnio na temat ciemnoskórej Rajel. Kobieta zarzuciła mieszkańcom Warszawy rasizm. Polka o ciemnej karnacji narzeka, że warszawiacy wyzywają ją i źle traktują. Jak twierdzi, przykładem rasistowskiego zachowania miała być wizyta w bibliotece na Gocławiu.

Rasistowski atak na nastolatkę. Jest śledztwo

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota wszczęła śledztwo w sprawie napaści na 14-letnią dziewczynkę pochodzenia tureckiego. Napastnik miał krzyczeć...

zobacz więcej

– Nie mogłam się nawet zapisać do biblioteki na Pradze-Południe, bo podejrzliwa bibliotekarka zaczęła się ode mnie domagać pokazania umowy o pracę i udowodnienia, że „jestem stąd” – powiedziała w radiu TOK FM kobieta.

Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla wydała w poniedziałek oświadczenie w tej sprawie, stanowczo odpierając zarzuty.

„Prawdą jest, że osoba pragnąca zapisać się do każdej biblioteki publicznej na terenie Warszawy zobowiązana jest do potwierdzenia swojego związku z miastem. Może być to stwierdzone na podstawie dokumentu np. dowodu osobistego bądź umowy o pracę. Taki zapis widnieje w regulaminie instytucji i poproszenie o powyższe dokumenty nie jest w żadnej mierze nacechowane rasistowskimi przesłankami” – czytamy w oświadczeniu.

źródło:
Zobacz więcej