Szyderstwa szefa MON Rosji. „Prostackie uwagi to ostatnia broń, którą ma brytyjska armia”

Siergiej Szojgu, minister obrony Rosji oraz Władimir Putin, prezydent na ćwiczeniach Zapad (fot. REUTERS.com)

Rosja skrytykowała wypowiedź brytyjskiego ministra obrony Gavina Williamsona w sprawie próby zabójstwa Siergieja Skripala. - Widocznie jego prostackie uwagi to ostatnia broń, którą dysponuje brytyjska armia - oświadczył rzecznik resortu obrony Rosji.

„Trucizna to bardzo wygodna broń”, „jestem przekonany, że za atakiem stoją rosyjskie służby”

– Trucizna to bardzo wygodna broń. Przede wszystkim trudno udowodnić, że ta osoba została zamordowana, a po drugie wraz z upływem czasu jeszcze...

zobacz więcej

– Te uwagi pokazują tylko, że zarzutów Londynu nie można traktować poważnie – powiedział Igor Konaszenkow.

Wcześniej pytany przez dziennikarzy o groźby rządu Rosji dotyczące planów wydalenia brytyjskich dyplomatów z Moskwy, minister obrony Wielkiej Brytanii Gavin Williamson powiedział, że „Rosja powinna dać sobie spokój i się zamknąć”.

Williamson wygłosił tę opinię po swoim przemówieniu o przyszłości polityki bezpieczeństwa, w którym odniósł się m.in. do niedawnej próby otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i współpracownika brytyjskiego wywiadu Siergieja Skripala oraz jego córki.

Minister ocenił, że rosyjskie władze świadomie „naruszają międzynarodowe zasady”, a atak na Skripala określił jako „szokujący i nieodpowiedzialny”. Jednocześnie podkreślił, że „nie ma żadnych wątpliwości, że dokonała go Rosja”.

W środę premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała wydalenie z kraju 23 rosyjskich dyplomatów w ramach działań odwetowych po ataku na Skripala, który władze w Londynie przypisują Rosji.

Władze w Moskwie odrzucają te oskarżenia i zapowiadają szybką reakcję na posunięcia brytyjskiego rządu.

źródło:

Zobacz więcej