Eksplozja na cmentarzu Orląt Lwowskich. „Ktoś rzucił niezidentyfikowany przedmiot”

Cmentarz Obrońców Lwowa, nazywany powszechnie cmentarzem Orląt, jest autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego (fot. Pixabay/JolEnka)

Do niewielkiej eksplozji doszło we wtorek wieczorem na terenie cmentarza Orląt we Lwowie – podały w środę ukraińskie media. Nikt nie odniósł obrażeń, nie zostały uszkodzone nagrobki, nie ma też innych strat materialnych.

Dyrektor Muzeum Lwowa do polityka Nowoczesnej: Powinien wrócić do szkoły podstawowej

– Powinien najpierw wrócić do szkoły podstawowej, do dobrego historyka. I przy okazji do psychologa – powiedziała w programie „O co chodzi” Joanna...

zobacz więcej

Dyrektor Muzeum „Cmentarz Łyczakowski” Mychajło Nahaj poinformował, że na trawniku w odległości 15 metrów od pomieszczeń gospodarczych nekropolii miał miejsce wybuch. – Wygląda na to, że przez mur ktoś rzucił na trawnik niezidentyfikowany przedmiot. (...) Od siły wybuchu powstał dołek o średnicy 30 centymetrów – powiedział Nahaj, cytowany przez portal internetowy Rady Miejskiej Lwowa.

Według policji do wybuchu doszło około godz. 20:15. Wszczęte zostało śledztwo z artykułu o czynie chuligańskim, za co grozi kara od trzech do siedmiu lat pozbawienia wolności.


Cmentarz Obrońców Lwowa, nazywany powszechnie cmentarzem Orląt, jest autonomiczną częścią Cmentarza Łyczakowskiego. Wśród pochowanych tam prawie 3 tys. żołnierzy znaczną część stanowi młodzież szkół średnich i wyższych poległa w wojnach w latach 1918-1920.

źródło:

Zobacz więcej