Londyński autobus na ulicach Radomia. Kampania przeciwko handlowi ludźmi

Zwalczanie przestępczości współczesnego niewolnictwa jest od kilku lat jednym z głównych priorytetów rządu brytyjskiego (fot. policja.pl)

We środę ulicami Radomia przejedzie czerwony, dwupiętrowy londyński autobus. Jego obecność jest elementem kampanii informacyjno-edukacyjnej na temat zagrożeń wynikających z przestępstwa handlu ludźmi, czyli współczesnego niewolnictwa.

Ofiary poznał przez Internet. Jedna go „sprowokowała”, drugą zabił „przypadkiem”

30-letni mężczyzna oskarżony o zabójstwo na tle seksualnym dwóch młodych kobiet usłyszał w piątek wyrok dożywotniego więzienia. Ofiary poznał...

zobacz więcej

Kampanię organizuje Ambasada Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej wraz z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych i Administracji, Fundacją La Strada, Armią Zbawienia, polską Policją, Strażą Graniczną oraz przy wsparciu Urzędu Miasta Radomia.

O godzinie 12:30 na placu Corazziego rozpocznie się część oficjalna kampanii, którą zainauguruje przedstawienie teatru ulicznego. Kolejnym punktem będą przemówienia organizatorów. O projekcie będą opowiadać: zastępca ambasadora Wielkiej Brytanii - David Reed, prezydent Radomia – Radosław Witkowski, oraz komendant wojewódzki policji insp. Tomasz Michułka.

O godzinie 15:30 autobus przemieści się na plac Konstytucji, gdzie będzie zaparkowany do godziny 19:00. Przez cały czas będzie otwarty dla przechodniów.

W autobusie będzie można zasięgnąć informacji na temat zagadnień związanych z handlem ludźmi i współczesnym niewolnictwem oraz otrzymać materiały informacyjne. Obecni będą przedstawiciele wielu instytucji, zarówno polskich jak i brytyjskich.

Celem akcji jest podnoszenie świadomości społecznej oraz ochrona potencjalnych ofiar przed różnymi formami wykorzystywania składającymi się na współczesne niewolnictwo - handel ludźmi. Jest to zagrożenie, które czyha zarówno w Polsce, jak i w sytuacjach, gdy ktoś decyduje się na wyjazd do innego kraju, np. w poszukiwaniu zatrudnienia.

Zwalczanie przestępczości współczesnego niewolnictwa jest od kilku lat jednym z głównych priorytetów rządu brytyjskiego. Od momentu przyjęcia nowej Ustawy o współczesnym niewolnictwie w 2015 roku zarówno administracja, jak i służby brytyjskich organów ścigania starają się nieustająco podnosić efektywność działań mających na celu zwalczanie tego okrutnego procederu.

źródło:
Zobacz więcej