Donald Trump: Brytyjskie władze uważają, że to Rosja stoi za atakiem na Skripala

Prezydent USA Donald Trump (fot. REUTERS/Leah Millis)

Prezydent USA Donald Trump stwierdził we wtorek, że brytyjskie władze uważają, iż to Rosjanie stoją za atakiem z użyciem broni chemicznej na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala – poinformowała agencja Reuters.

USA: Donald Trump zdymisjonował sekretarza stanu Rexa Tillersona

Prezydent USA Donald Trump poinformował we wtorek na Twitterze o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję...

zobacz więcej

Amerykański prezydent zapowiedział, że potępi „Rosję czy ktokolwiek by to był”, jeśli zgodzi się z brytyjskimi ustaleniami dotyczącymi tego, kto stał za atakiem w Wielkiej Brytanii.

Brytyjska premier Theresa May powiedziała w poniedziałek w Izbie Gmin, że rząd w Londynie uznał za „wysoce prawdopodobne”, iż za próbą zabójstwa Skripala stała Rosja, i zażądał od Kremla złożenia pilnych wyjaśnień.

Tillerson: Wierzymy, że za próbą zabójstwa Skripala stoi Rosja

Sekretarz Stanu Rex Tillerson powiedział, że Biały Dom uważa za uzasadnione podejrzenia Wielkiej Brytanii, jakoby za otruciem byłego pracownika GRU...

zobacz więcej

Trump: Po południu będę rozmawiać z May o ataku na Skripala

Prezydent USA Donalda Trump powiedział, że po południu planuje rozmawiać z brytyjską premier Theresą May na temat ataku z użyciem broni chemicznej na byłego rosyjskiego agenta Siergieja Skripala.

– Wydaje mi się, że to Rosja, biorąc pod uwagę dowody, jakie oni (Brytyjczycy) mają – oznajmił amerykański przywódca. – Tak szybko, jak ustalimy fakty, jeśli zgodzimy się z nimi, potępimy Rosję czy ktokolwiek to był – powiedział Trump dziennikarzom przed odlotem do Kalifornii.

źródło:

Zobacz więcej