Odnalazł się zaginiony były prezydent Elbląga – trafił pod opiekę rodziny

Były prezydent wyszedł z domu w czwartek ok. godz. 13 (fot. pixabay.com/RealAKP, policja.pl)

Odnalazł się poszukiwany przez rodzinę i policję były prezydent Elbląga Henryk Słonina. 79-letni mężczyzna został odnaleziony przez policjantów dzięki informacji od mieszkanki miasta. Cały i zdrów trafił pod opiekę rodziny – podała elbląska policja.

Odnaleziono jacht zaginionych Polaków. Na pokładzie była tylko kobieta

Jacht pary polskich żeglarzy został odnaleziony na południe od Barbadosu, trwa akcja ratunkowa – podano w niedzielę wieczorem polskiego czasu. Na...

zobacz więcej

Jak poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, policjanci odwołali poszukiwania zaginionego Henryka Słoniny.

– Mężczyzna cały i zdrowy został odnaleziony przez policjantów około godz. 22.00, przy ul. Daszyńskiego w Elblągu. Było to możliwe dzięki informacji od mieszkanki miasta, który widziała zaginionego w tamtym rejonie – podał Sawicki.

Jak wyjaśnił Sawicki, Henryk Słonina został odnaleziony w odległości ok. 3 km od miejsca swego zamieszkania. Wyszedł z domu w czwartek ok. godz. 13. i aż do chwili odnalezienia go przez policjantów rodzina nie miała z nim kontaktu. Dlatego zgłosiła zaginięcie na policję.

„To starszy, schorowany człowiek; trafił pod opiekę rodziny” – podała policja.

Henryk Słonina był prezydentem Elbląga w latach 1998-2010 a w latach 1982-90 oraz 1994-98 wiceprezydentem Elbląga. Wcześniej pracował w oświacie, był nauczycielem, kierownikiem szkoły i inspektorem oświaty.

źródło:

Zobacz więcej