RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Nieoficjalnie: W Poznaniu znaleziono ciało z odciętą głową. Wybuch miał zatuszować morderstwo?

Do zawalenia się kamienicy w Poznaniu doszło prawdopodobnie po tym, jak mężczyzna, który zamordował jedną z mieszkanek, próbował popełnić samobójstwo i odkręcił kurki z gazem – takie są najnowsze ustalenia śledczych do których dotarli nieoficjalnie dziennikarze PAP.

Według informatora Polskiej Agencji Prasowej sprawca przebywa w jednym ze szpitali, ma w 90 proc. poparzone ciało.

– Z dotychczasowych ustaleń wynika, że zamordowana kobieta była jego żoną. Właśnie miała wyjechać do Wielkiej Brytanii. Jej ciało zostało brutalnie okaleczone – powiedział informator. Śledczy uważają, że mężczyzna po zbrodni próbował popełnić samobójstwo i odkręcił gaz.

Zawalona kamienica w Poznaniu. Przyczyną najprawdopodobniej wybuch gazu

Straż pożarna potwierdziła w poniedziałek, że znalezione zostało ciało piątej śmiertelnej ofiary katastrofy budowlanej w Poznaniu. W ruinach...

zobacz więcej

Poznańska prokuratura ostrożnie podchodzi do jakichkolwiek hipotez na temat wybuchu w kamienicy. – Na tym etapie jest za wcześnie by stawiać jakieś kategoryczne hipotezy – stwierdziła prokurator Magdalena Mazur-Prus, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Wiadomo, że jeszcze na poniedziałek zaplanowano sekcję zwłok jednej z ofiar katastrofy. – Potwierdzam, że prokuratura wszczęła w tej sprawie śledztwo dotyczące zagrożenia życia i zdrowia wielu osób oraz mienia w wielkich rozmiarach – powiedziała rzeczniczka prokuratury.

Kolejne sekcje zaplanowano w następne dni. Planowane są także oględziny z miejsca zdarzenia, gdy teren zostanie zabezpieczony. Prokurator Mazur-Prus nie chciała mówić o szczegółach dotyczących postępowania.

W poniedziałek późnym wieczorem oficer prasowy wielkopolskiej straży pożarnej mł. bryg. Sławomir Brandt poinformował, że na miejscu katastrofy budowlanej zakończono działania poszukiwawczo-ratownicze. Teren akcji zostanie teraz przekazany policji.

W wyniku zawalenia się kamienicy w Poznaniu zmarło pięć osób, 21 jest rannych; to nie są jeszcze ostateczne dane - poinformował wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. W szpitalach pozostaje wciąż czworo poszkodowanych.

Do zawalenia się kamienicy przy ul. 28 Czerwca w Poznaniu, prawdopodobnie wskutek wybuchu gazu, doszło w niedzielę rano. Od tego czasu nieustannie prowadzona jest akcja poszukiwawczo-ratownicza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej