Polsko-szwedzki duet Gromee i Lukas Meijer będzie reprezentować Polskę na Eurowizji

Decyzja zapadła głosami jury i odbiorców TVP po finałowym koncercie, w którym wzięło udział 10 zakwalifikowanych wykonawców. Zwycięski utwór to „Light me up” polsko-szwedzkiego duetu Gromee i Lukas Meijer będzie reprezentować Polskę na Eurowizji.

Portugalczyk wygrał Eurowizję. Kasia Moś daleko

Portugalczyk Salvador Sobral wygrał 62. finał Eurowizji, który odbył się w Kijowie. Triumfował zarówno w głosowaniu jury, jak i widzów. Podium...

zobacz więcej

Gromee i Lukas Meijer to duet polskiego producenta muzycznego, didżeja i autora tekstów Andrzeja Gromali oraz wokalisty, pochodzącego ze Szwecji Lukasa Meijera. Laureaci zapowiedzieli, że w Lizbonie powalczą o sukces.

– Bardzo się cieszę, bardzo dziękuję wszystkim fanom, którzy oddali na nas głos. Obiecuję, że zrobimy wszystko jak najlepiej w Lizbonie – powiedział Andrzej Gromala „Gromee”.

Koncert realizowany przez Telewizję Polską uświetnili goście specjalni: szwedzki piosenkarz, tancerz, kompozytor i aktor musicalowy Måns Zelmerlöw, zwycięzca 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku, a także laureatka ubiegłorocznych polskich eliminacji Kasia Moś, oraz reprezentujący Polskę w 2004 roku zespół Blue Cafe.

U widzów wysoko, a jurorzy... Polska znów skrzywdzona na Eurowizji?

– To był dobry występ, bardzo solidny. Ten utwór w całej stawce się wyróżniał, nie było takich silnych, monumentalnych ballad – podkreślał na...

zobacz więcej

W trakcie finału reprezentanta Polski wybrali widzowie oraz Jury, w składzie: Maryla Rodowicz, Jan Borysewicz, Tabb, Stefano Terrazino i Kasia Moś.

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się w dniach 8, 10 i 12 maja 2018 w sali koncertowej Altice Arena w Lizbonie. Eurowizja to corocznie organizowana od 1956 roku europejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców.

źródło:
Zobacz więcej