Penelope Cruz z Honorowym Cezarem. Rozdano nagrody w Paryżu

„120 uderzeń serca” w reżyserii Robina Campillo uznano w Paryżu za najlepszy film roku. W piątek rozdano Cezary – nagrody francuskiej kinematografii. Ceremonia wręczania wyróżnień laureatom odbyła się już po raz 43.

Prowincjonalia 2018: „Najlepszy” z główną nagrodą publiczności

Film „Najlepszy” Łukasza Palkowskiego zdobył Jańcia Wodnika – główną nagrodę publiczności dla najlepszego filmu fabularnego Ogólnopolskiego...

zobacz więcej

Albert Dupontel został wyróżniony Cezarem za reżyserię filmu „Do widzenia tam w górze”.

Za najlepszą aktorkę w roli pierwszoplanowej uznano Jeanne Balibar za rolę w filmie „Barbara”, a w kategorii aktorów Swann'a Arlaud za rolę w filmie „Cierpkie mleko".

Film „Cierpkie mleko” Huberta Charuela otrzymał statuetkę w kategorii „debiut roku”.

Cezara w kategorii najlepszy film zagraniczny otrzymał obraz „Niemiłość” Rosjanina Andrieja Zwiagincewa.

Cezary wręczono m.in. także w takich kategoriach, jak największa aktorska nadzieja kina, najlepszy dźwięk, muzyka, zdjęcia, film animowany i krótkometrażowy oraz najlepszy scenariusz.

Honorowego Cezara za całokształt twórczości otrzymała hiszpańska aktorka Penelope’a Cruz, która przyznała, że nie marzyła o tym, że tutaj w Paryżu może dostać Honorowego Cezara.

W tym roku po raz pierwszy przyznano Cezara publiczności - otrzymał go „Raid dingue” Dany’ego Boon’a.

Nie zapomniano także o ludziach kina, którzy w ubiegłym roku odeszli - wśród nich o Jeanne Moreau, Mireille Darc, Jean Rochefort’cie czy o Johnny’m Halliday’u.

źródło:
Zobacz więcej