RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Pisał o nich zamordowany dziennikarz. Włosi zatrzymani na Słowacji

Za pomoc w wykryciu sprawców zabójstwa słowacki rząd ustanowił nagrodę w kwocie miliona euro (fot. PAP/ EPA/MATEJ KALINA)
Za pomoc w wykryciu sprawców zabójstwa słowacki rząd ustanowił nagrodę w kwocie miliona euro (fot. PAP/ EPA/MATEJ KALINA)

Najnowsze

Popularne

Kilku Włochów zatrzymano na Słowacji w związku z podejrzeniami o korupcję i kontakty z mafią. Służby wskazują na powiązania z morderstwem dziennikarza śledczego Jana Kuciaka – podała w czwartek słowacka policja.

Kolega zabitego dziennikarza: za jego śmiercią może stać mafia

Kanadyjski dziennikarz przez lata mieszkający na Słowacji, Tom Nicholson powiedział w poniedziałek mediom, że za śmiercią Jana Kuciaka może stać...

zobacz więcej

Jak oświadczył szef słowackiej policji Tibor Gaszpar, około 10 osób zostało zatrzymanych w czwartek w Michalovcach na wschodzie kraju. Operacja ta została „przeprowadzona w związku ze sprawą” śmierci Kuciaka i „dotyczyła osób, o których wielokrotnie wspominano w mediach, w tym w ostatnim artykule Jana Kuciaka” – mówił Gaszpar. Jak dodał, „można mówić o włoskim wątku” śledztwa.

Według słowackich mediów jednym z zatrzymanych jest Antonino Vadala, który prowadził interesy co najmniej z dwoma urzędnikami z otoczenia słowackiego premiera Roberta Fico. Jak informuje AP, urzędnicy ci w środę zrezygnowali ze stanowiska.

Pracujący dla portalu internetowego aktuality.sk 27-letni Kuciak został w weekend zastrzelony wraz ze swą 27-letnią partnerką Martiną Kusznirovą w ich własnym domu w miejscowości Velka Macza, na południowym zachodzie Słowacji. Za najbardziej prawdopodobny motyw tej zbrodni policja uznała zawodową działalność dziennikarza.

W środę portal aktuality.sk opublikował ostatni niedokończony artykuł Kuciaka, który opisuje działalność włoskich siatek przestępczych na terenie Słowacji oraz obecność osób bliskich włoskiej organizacji mafijnej 'Ndrangheta w otoczeniu premiera Fico. Tego dnia minister kultury Marek Madiaricz ogłosił swą dymisję, oświadczając, iż nie może się pogodzić z tym, że w czasie pełnienia przez niego rządowej funkcji zamordowano dziennikarza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej