RAPORT

Pogarda

Ewakuacja Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Akcja pirotechników została zakończona

Administracja placówki dostała informację na temat ładunku wybuchowego (fot. Twoje info)
Administracja placówki dostała informację na temat ładunku wybuchowego (fot. Twoje info)

Najnowsze

Popularne

Około 500 osób zostało ewakuowanych po południu z Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej na warszawskim Powiślu. Na miejscu pracują pirotechnicy. Według policji biblioteka została ewakuowana natychmiast po tym, jak administracja placówki dostała informację o ładunku wybuchowym, który miał znajdować się w budynku.

Bomby nie znaleziono. Pociąg Warszawa - Berlin kontynuuje kurs

Przywrócono kursowanie pociągów na trasie Warszawa-Poznań. Przyczyną wstrzymania ruchu była informacja o ładunku wybuchowym znajdującym się w...

zobacz więcej

Zakończyła się akcja policyjnych pirotechników na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Policjanci nie znaleźli niczego niebezpiecznego. Wezwano ich tam po informacji, że na terenie BUW-u może znajdować się niebezpieczny pakunek.

Policyjni pirotechnicy zostali wezwani do Biblioteki w związku informacją o tym, że na jej terenie może znajdować się niebezpieczny Jak poinformował PAP zespół prasowy Komendy Stołecznej Policji do Biblioteki został w wysłany mejlu, w którym poinformowano, że na jej terenie znajduje się niebezpieczne urządzenie.

Władze BUW wezwały policję. Jak poinformowała KSP, pirotechnicy nie znaleźli niebezpiecznych ładunków. Działania policjantów zakończyły się około godziny 15.30. W związku z policyjną akcję ewakuowano około 500 osób.

Na oficjalnym profilu BUW na Facebooku poinformowano, ze względu na ewakuację budynku BUW, Biblioteka jest nieczynna do końca dnia. Ponowne jej uruchomienie nastąpi w środę o godz. 8 rano. Zaapelowano także o jak najszybsze odebranie rzeczy pozostawionych w szatni podczas ewakuacji.


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej