News portalu tvp.info: roczna Marcelina wróciła z Jugendamtu do domu w Hamburgu

Według nieoficjalnych informacji rodzina dziewczynki zawarła z Jugendamtem ugodę (fot. TVP info)

Skończył się dramat małej Marcelinki i jej rodziny mieszkającej w Hamburgu. Według nieoficjalnych informacji przebywająca od połowy października w placówce Jugendamtu dziewczynka wróciła do domu.

Jugendamt siłą odebrał 10-miesięczną Marcelinę. Interwencja konsula

Konsul Generalny RP w Hamburgu będzie interweniował w sprawie odebrania polskiej rodzinie przez Urząd ds. Młodzieży 10-miesięcznej córki. Z prośbą...

zobacz więcej

O sprawie zrobiło się głośno jesienią zeszłego roku. Odebranie 10-miesięcznej wówczas Marceliny przez niemiecką instytucję polskiej rodzinie przebiegało w dramatycznych okolicznościach. Według ówczesnych zeznań babci dziewczynki, funkcjonariuszki Jugendamtu przyszły do ich domu w środku nocy, gdy nie było rodziców. Ojciec dziewczynki pojechał wtedy z chorą żoną do szpitala. Dziecko miało być odebrane babci siłą.

W tej sprawie początkowo interweniowało Polskie Stowarzyszenie Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech. Wkrótce potem do rozmów włączył się oficjalnie polski rząd. Przedstawiciele Ministerstwa Sprawiedliwości i Konsulatu RP w Hamburgu prowadziły negocjacje z Jugendamtem, a w pierwszych dniach stycznia Michał Wójcik, wiceminister resortu sprawiedliwości, zapowiedział, że sprawa jest na dobrej drodze i mała Marcelina powinna wrócić do domu w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Według nieoficjalnych informacji rodzina dziewczynki zawarła z Jugendamtem ugodę. Jednak jej uzgodnienia nie są jeszcze znane. Rodzina nie udziela na razie w tej sprawie informacji.

źródło:
Zobacz więcej