RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

Krasnodębski jedynym kandydatem na stanowisko wiceszefa PE

Zdzisław Krasnodębski (fot. arch. PAP/Darek Delmanowicz)

Belgijska europosłanka Europejskich Konserwatystów i Reformatorów Helga Stevens, która była jedyną kontrkandydatką europosła PiS Zdzisława Krasnodębskiego w staraniach o nominację grupy na stanowisko wiceszefa PE, wycofała swoją kandydaturę.

Prof. Zdzisław Krasnodębski kandydatem PiS na stanowisko wiceszefa PE

Prof. Zdzisław Krasnodębski jest oficjalnem kandydatem na stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego.

zobacz więcej

O wycofaniu się Stevens poinformował na Twitterze sam europoseł Krasnodębski.

We wtorek Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy będą decydować, kto otrzyma nominację grupy do stanowiska wiceprzewodniczącego PE w związku z tym, że w styczniu został odwołany europoseł PiS Ryszard Czarnecki.

Liderzy największych grup politycznych jeszcze przed głosowaniem w sprawie odwołania Czarneckiego zadeklarowali poparcie dla kandydata, którego wystawi grupa EKR.

W pierwszej połowie stycznia przewodniczący czterech frakcji w PE (chadeków, socjalistów, liberałów i Zielonych) napisali list do szefa PE Antonio Tajaniego, domagając się odwołania Czarneckiego w związku w tym, że porównał on eurodeputowaną PO Różę Thun do szmalcownika. Była to reakcja na jej wystąpienie w krytycznym wobec działań polskich władz reportażu francusko-niemieckiej telewizji Arte.

źródło:

Zobacz więcej