RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Trzy miesiące aresztu dla prezydenta Tarnobrzega

Grzegorz K., aresztowany prezydent Tarnobrzega (fot. tarnobrzeg.pl)

Sąd zdecydował o aresztowaniu na trzy miesiące zatrzymanego w środę przez Centralne Biuro Antykorupcyjne prezydenta Tarnobrzega. Prokuratura zarzuca Grzegorzowi K., że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł.

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K. Został zatrzymany w swoim gabinecie chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za...

zobacz więcej

Posiedzenie Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieścia w sprawie wniosku o areszt dla K. trwało niecałe dwie godziny. Wniosek skierował do sądu prokurator mazowieckiego wydziału zamiejscowego departamentu ds. przestępczości zorganizowanej i korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

Prokuratura postawiła zatrzymanemu w środę przez CBA prezydentowi Tarnobrzega zarzut, że pełniąc funkcję publiczną oraz w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Rzeczniczka prasowa Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała wcześniej w piątek, że podejrzany nie przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz złożył wyjaśnienia. Zaznaczyła, że na tym etapie prokuratura nie będzie informowała o ich treści.

W środę agenci z rzeszowskiej delegatury CBA zatrzymali prezydenta Tarnobrzega w jego gabinecie, chwilę po tym, jak miał przyjąć 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego. Prezydent Tarnobrzega – według agentów – miał otrzymać pieniądze w zamian za korzystne rozstrzygnięcie dotyczące planu zagospodarowania przestrzennego i zgody na budowę obiektów usługowo-handlowych w Tarnobrzegu.

źródło:

Zobacz więcej