RAPORT

Pogarda

Metr mieszkania za 46 tys. złotych. Przybywa chętnych na luksusy

W 2017 roku w Polsce sprzedano 4350 mieszkań deweloperskich w cenie od 1 mln zł za lokal (fot. PAP/Arek Markowicz)
W 2017 roku w Polsce sprzedano 4350 mieszkań deweloperskich w cenie od 1 mln zł za lokal (fot. PAP/Arek Markowicz)

Najnowsze

Popularne

Rynek domów i mieszkań z najwyższej półki rozwija się nad Wisłą coraz szybciej, jednak na tle Zachodu wciąż wypadamy blado – informuje czwartkowy „Puls Biznesu”.

Ten wspaniały James Bond, jego luksusowe samochody i przepiękne partnerki

Daniel Craig powraca w roli Jamesa Bonda, szpiega z licencją na zabijanie, który od kilkudziesięciu lat służy brytyjskiej koronie i jak nikt inny...

zobacz więcej

W 2017 roku w Polsce sprzedano 4350 mieszkań deweloperskich w cenie od 1 mln zł za lokal. To o 18 proc. więcej niż przed rokiem – wynika z danych portalu RynekPierwotny.pl. Analiza firmy Reas pokazuje natomiast, że w trzech kwartałach ubiegłego roku nabywców znalazło 470 apartamentów w cenie od 17 tys. zł za 1 mkw. To więcej niż w całym 2016 r – czytamy w artykule.

– Zamożni Polacy coraz chętniej kupują luksusowe nieruchomości. Największym rynkiem dla takich lokali jest Warszawa, gdzie wielomilionowe transakcje nie są już czymś nadzwyczajnym. Na początku lutego pojawiła się informacja o sprzedaży luksusowego apartamentu o powierzchni 240 mkw. w Złotej 44 za 11 mln zł. Cena metra kwadratowego sprzedanej nieruchomości także była rekordowa, bo wyniosła prawie 46 tys. zł – mówi dla „Pulsu Biznesu” Aleksandra Kubicka, ekspertka serwisu Otodom.pl.

jak dodaje, nie jest to jedyna transakcja przeprowadzona w tzw. Żaglu Libenskinda. Pod koniec 2017 r. apartament w tym budynku kupił Robert Lewandowski. Nieopodal, w apartamentowcu Cosmopolitan, mieszkanie o powierzchni 131 mkw. nabył kolejny reprezentant Polski w piłce nożnej, Jakub Błaszczak.

Jarosław Jędrzyński ekspert portalu RynekPierwotny.pl ocenia, że zakup najtańszego apartamentu nad Wisłą to wydatek rzędu miliona złotych, tymczasem w Londynie, Paryżu czy Mediolanie potrzeba na to co najmniej miliona euro. „Sprzedaż apartamentów luksusowych w całej Polsce po ostatniej dynamicznej zwyżce wynosi obecnie kilkaset jednostek rocznie, co stanowi zaledwie ułamek wolumenu takiej transakcji w każdej ze wspomnianych metropolii”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej