CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega

CBA zatrzymało prezydenta Tarnobrzega, Grzegorza K. Został zatrzymany w swoim gabinecie chwilę po tym, jak przyjął 20 tys. zł łapówki w zamian za pozytywną decyzję ws. planu zagospodarowania przestrzennego.

CBA zatrzymało burmistrza Pułtuska i jego zastępcę

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali osiem osób, w tym burmistrza Pułtuska i jego zastępcę – dowiedział się reporter...

zobacz więcej

Do gabinetu prezydenta Tarnobrzega Grzegorza K. przyszedł jeden z inwestorów, który chciał, by za 20 tys. łapówki prezydent zmienił plan zagospodarowania przestrzennego tak, żeby biznesmen mógł wybudować obiekty usługowo-handlowe.

Temistokles Brodowski z CBA wyjaśnił, że funkcjonariusze wkroczyli do gabinetu chwilę po tym, jak prezydent Tarnobrzega przyjął pieniądze. Jak podano nieoficjalnie, była to akcja specjalna agentów z rzeszowskiej delegatury CBA.

Na miejscu w gabinecie znaleziono przyjęte przez prezydenta pieniądze.

Sprawa zostanie przekazana do mazowieckiego wydziału zamiejscowego Prokuratury Krajowej w Warszawie. Zatrzymany urzędnik wkrótce ma zostać przewieziony do Warszawy.

Z nieoficjalnych informacji reporterki TVP Info wynika, że Grzegorz K. miał negocjować wysokość łapówki, za jaką jest skłonny wydać oczekiwaną decyzję.

źródło:
Zobacz więcej