RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Wassermann: Adamowicz to jedna z najistotniejszych osób w „układzie gdańskim”

– Prezydent Gdańska będzie dziś starał się postawić w roli ofiary, bo ma kłopoty z wielu stron. I na pewno komisja będzie poświęcała mu część swojego raportu – powiedziała na antenie TVP Info przewodnicząca sejmowej komisji ds. Amber Gold, Małgorzata Wassermann. Skomentowała w ten sposób decyzję Pawła Adamowicza, by ubiegać się o reelekcję.

Adamowicz: Jeśli PO mnie nie poprze, będę kandydatem niezależnym

Gdyby tak się złożyło, że Platforma Obywatelska nie poprze mnie w wyborach na prezydenta Gdańska, wówczas będę startował jako niezależny kandydat –...

zobacz więcej

Małgorzata Wassermann oceniła, że – jej zdaniem – w tzw. „układzie gdańskim” prezydent Gdańska jest najważniejszym elementem. Wskazała m.in., że według Marcina P. Paweł Adamowicz osobiście zabiegał u niego o 4 mln złotych na film o Lechu Wałęsie.

Szefowa komisji ds. Amber Gold przyznała, że część mieszkańców Gdańska wprawdzie popiera Adamowicza, ale jej zdaniem wynika to z sieci układów w tym mieście.

Przewodnicząca sejmowej komisji wyraziła również przekonanie, że Adamowicza na stanowisku prezydenta Gdańska zastąpi zaufany człowiek, który przerwie powstały w mieście układ.

teraz odtwarzane
Trudne pytania do Adamowicza. Jak zgromadził swój majątek?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej