„Szkoły powinny rozważyć zatrudnienie uzbrojonych weteranów wojennych”

W strzelaninie na Florydzie zginęło 17 osób (fot. PAP/EPA)

– Nauczyciele powinni rozważyć zatrudnienie uzbrojonych weteranów wojennych, aby chronić uczniów przed rodzajem bezsensownej przemocy, która pochłonęła życie 17 osób w liceum na Florydzie – powiedział w Newsmax TV Bernard Kerik, były komisarz policji z Nowego Jorku.

„Nasze dusze są pogrążone w bólu”. Trump spotkał się z rannymi w masakrze

Prezydent USA Donald Trump odwiedził szpital, w którym przebywają ranni podczas masakry w Las Vegas. Pochwalił lekarzy i ratowników, podziękował...

zobacz więcej

– Uzbrojenie ludzi w kampusach, kampusach uniwersyteckich, kampusach w szkołach średnich, w różnych szkołach, ja to popieram – powiedziała gospodarz programu Miranda Khan. Kerik dodał, że w USA jest mnóstwo weteranów wracających z wojny, którzy szukają pracy „i to byłoby dla nich idealne zajęcie”. 


  Komisarz zauważył, że podczas gdy FBI, terrorystyczne siły zadaniowe i władze lokalne są zasypywane potencjalnymi zagrożeniami, „w tym przypadku na pewno było czym się zająć”. 

  – Wystarczy spojrzeć na to, co wysłał jednemu z youtuberów: „chcę zostać profesjonalnym szkolnym zabójcą”. FBI o tym mówiła. Wszystko, co w takiej sytuacji musisz zrobić, to dotrzeć do szkoły. Szkoła by przekazała im informacje, że stwarzał wcześniej problemy i istnieje zagrożenie, że może być niebezpieczny – stwierdził Kerik.  – Treści, które publikował w mediach społecznościowych, były nasycone bronią i całą tą groźną retoryką, która powinna była podnieść alarm – zakończył.

źródło:
Zobacz więcej