Recepta na skrócenie kolejek do lekarzy. Ruszył pilotażowy program

W Skierniewicach ruszył pilotażowy program recept elektronicznych (fot. Shutterstock/Billion Photos)

W Skierniewicach w województwie łódzkim ruszył pilotażowy program recept elektronicznych. Dzięki nowemu rozwiązaniu leki będą przepisywane zdalnie, bez konieczności wizyty w przychodni. Ma to wpłynąć na skrócenie kolejek do lekarzy.

Partia popularnego leku na przeziębienie wycofana z rynku

Główny Inspektor Farmaceutyczny na wniosek producenta wycofał z rynku jedną serię Febrisanu – leku dostępnego bez recepty, stosowanego w objawowym...

zobacz więcej

Ze statystyk wynika, że co trzecia wizyta w placówkach medycznych kończy się tylko wypisaniem recepty. Kardiolog ze Skierniewic Grzegorz Kania widzi też inne korzyści wprowadzenia systemu. 


Podkreślił, że przede wszystkim nie będą potrzebne papierowe dokumenty, bo wszystko będzie znajdować się w sieci. Dodatkowo NFZ będzie miał pełną kontrolę nad refundacją recept, co ma zakończyć częste praktyki wypisywania ich na członka rodziny, który nie jest leczony.  Według planów Ministerstwa Zdrowia e-recepty będziemy mogli zrealizować w każdej aptece w Polsce, jeszcze w tym roku. Poza Skierniewicami w programie pilotażowym biorą udział także Siedlce.

źródło:
Zobacz więcej