Żaryn: ABW zablokowała stronę propagandową tzw. Państwa Islamskiego

ABW na bieżąco prowadzi działania mające na celu „rozpoznanie tego zagadnienia”. (fot. pixnio.com)

– Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zablokowała zarejestrowaną na polskiej domenie stronę internetową, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego – poinformował rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

ABW uderza w przestępców gospodarczych

Z 342 śledztw prowadzonych przez Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego w 2017 r. 189 (55 proc.) dotyczyło spraw ekonomicznych i gospodarczych –...

zobacz więcej

– Strona internetowa zamieszczona na polskiej domenie, która zajmowała się szerzeniem propagandy tzw. Państwa Islamskiego, została zablokowana w następstwie działań podjętych przez Centrum Antyterrorystyczne ABW – powiedział Żaryn.

Według niego w przyszłości należy spodziewać się prób odnowienia działalności propagandowej tzw. Państwa Islamskiego na „polskich lub zagranicznych serwerach”. Zdaniem Żaryna wskazuje na to dotychczasowa aktywność tej organizacji.

– Mamy świadomość, że Polska jest częścią świata zagrożonego działalnością terrorystyczną, w tym także propagandową, Państwa Islamskiego – podkreślił. Żaryn zapewnił też, że ABW na bieżąco prowadzi działania mające na celu „rozpoznanie tego zagadnienia”.

źródło:

Zobacz więcej