Naukowcy pracują nad wirtualnym modelem Tu-154M

Amerykańscy naukowcy z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas pracują w Mińsku Mazowieckim nad stworzeniem wirtualnego modelu Tu-154M - podał portal niezalezna.pl.

Jarosław Sellin: Pomnik smoleński powstanie i na pewno nikt go nie zlikwiduje

– Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej powstanie i na pewno nikt go nie zlikwiduje – to gwarantuję – powiedział wiceminister kultury Jarosław...

zobacz więcej

Jak zaznaczył portal, „prace, prowadzone m.in. wewnątrz bliźniaczego Tupolewa nr 102, będą miały fundamentalny wpływ na prowadzone przez podkomisję smoleńską badania katastrofy z 10 kwietnia 2010 r.”

– Pięciu amerykańskich naukowców z National Institute For Aviation Research z uniwersytetu stanowego w Wichita w Kansas, w tym dyrektor Gerardo Olivares, pracuje od poniedziałku przy Tu-154M nr 102 w 23. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Mińsku Mazowieckim – czytamy.

– Naukowcy mają dostęp do wszystkich części samolotu, także do jego elementów wewnętrznych. Specjaliści przywieźli pół tony profesjonalnego sprzętu, chociażby specjalne skanery. Dzięki nim zostanie stworzony wirtualny, trójwymiarowy model samolotu – informuje portal.

Portal ustalił, że Amerykanie będę w Mińsku Mazowieckim jeszcze dwa tygodnie. Efekty pracy przekażą podkomisji smoleńskiej. Niezalezna.pl publikuje zdjęcia z pracy naukowców wewnątrz samolotu Tu-154 nr 102.

źródło:

Zobacz więcej