RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Frasyniuk jest renegatem Solidarności”, „chce z siebie zrobić męczennika”

– Władysław Frasyniuk chce z siebie zrobić męczennika i pokazać całej Europie i światu, że w Polsce jest łamana demokracja, że jest gorzej niż za komunistów – powiedział w „Minęła 20” Ryszard Majdzik, działacz opozycji niepodległościowej w PRL. – Te tłumaczenia, epatowanie kajdankami, aresztowaniem to jest ustawka dotycząca planu „ulica i zagranica” – mówił Andrzej Rozpłochowski, jeden ze współtwórców śląskiej „Solidarności”.

Władysław Frasyniuk zatrzymany przez policję. Usłyszał zarzut i został zwolniony

Polityk usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie.

zobacz więcej

W programie „Minęła 20” powrócił temat zatrzymania Władysława Frasyniuka, który usłyszał zarzut naruszenia nietykalności cielesnej dwóch policjantów na służbie w związku z zeszłorocznym incydentem podczas miesięcznicy smoleńskiej.

Andrzej Rozpłochowski, działacz opozycji niepodległościowej w PRL, jeden ze współtwórców śląskiej „Solidarności”, uważa, że państwo polskie i tak dało dużo czasu Frasyniukowi do, jak się wyraził, bezkarnego zachowywania się, które nazwał zwyczajną chuliganerią.

„Renegat Solidarności”

– Te tłumaczenia, epatowanie kajdankami, aresztowaniem to jest ustawka dot. planu „ulica i zagranica”. Mówią: zobaczcie, ale nie mówią za co. Ignorują kompletnie, za co jest tak traktowany. Władysław Frasyniuk jest renegatem Solidarności, którą myśmy tworzyli. Dawno się sprzedał. Wcale nie jestem pewien, czy tajemnica kariery opozycyjnej w Solidarności Władysława Frasyniuka nie zaczęła się wcześniej – powiedział Rozpłochowski.

– On jest klasycznym przykładem, podobnym do Wałęsy. Prosty człowiek, który oparł się sile totalitarnego systemu, potrafił siedzieć w więzieniu, ale nie oparł się przywilejom, luksusom, jakie mu potem zaproponowali w wyniku układu – powiedział Andrzej Kołodziej, sygnatariusz Porozumień Sierpniowych, działacz „Solidarności” i „Solidarności Walczącej”. Kołodziej przypomniał, że Frasyniuk chciał budować pomnik Jaruzelskiemu.

„Chce z siebie zrobić męczennika”

Inny działacz opozycji niepodległościowej Ryszard Majdzik uważa, że Frasyniuk „bredzi”, porównując obecną sytuację do komuny. – Chce z siebie zrobić męczennika i pokazać całej Europie i światu, że w Polsce jest łamana demokracja, że jest gorzej niż za komunistów – stwierdził Majdzik.źródło:
Zobacz więcej