RAPORT

Pogarda

Dziennikarz TVP Oswald Rodrigo Pereira wyrusza pod K2. Będzie relacjonował wyprawę

Najnowsze

Popularne

Tygodnie treningów, w tym w specjalnej komorze niskotlenowej, noce spędzone w namiocie hipoksyjnym – tak wyglądały przygotowania. Dziś dziennikarz TVP Sport Oswald Rodrigo Pereira wyrusza do Pakistanu, aby dołączyć do naszych himalaistów i z bliska relacjonować losy narodowej, zimowej wyprawy na K2.

Reporter TVP w drodze do bazy pod K2 [WIDEO]

Grupa polskich himalaistów ruszyła do Pakistanu, by po raz pierwszy w historii zdobyć szczyt K2 zimą. Dołączy do nich reporter TVP Sport, Oswald...

zobacz więcej

– Wszystkie przygotowania kondycyjne to był pierwszy etap. Teraz drugi etap, czyli wylot do Islamabadu, a potem z Islamabadu do Skardu. Ze Skardu przejedziemy do miejscowości Ascole. To jest ostatnia miejscowość. Z niej będziemy szli lodowcem Baltoro w kierunku bazy pod K2. Czeka nas trekking, który liczy około 100 km po lodowcu – powiedział Oswald Rodrigo Pereira.

Jak zaznaczył, „nie będzie to spacer wśród drzew, a raczej wśród skał i lodu”. – Myślę, że za tydzień powinniśmy dotrzeć do bazy pod K2, która jest na wysokości 5100 m n.p.m. Tam rozpoczynam swoją pracę reporterską – powiedział.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej