Jaki na wiceprezydenta stolicy? „Nie zgodzę się na taki wariant”

Stanisław Karczewski i Patryk Jaki (fot. Flickr/SenatRP)

– Nie zgodzę się na taki wariant – napisał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki po tym, gdy marszałek Senatu Stanisław Karczewski przyznał, że brana jest pod uwagę opcja, w której on miałby być kandydatem na prezydenta Warszawy, a Jaki na wiceprezydenta. – W MS mam jeszcze wiele pracy – dodał Jaki.

Patryk Jaki: jestem młodszy od marszałka Karczewskiego, mogę poczekać

Jeżeli władze partyjne zdecydują, że w wyborach na prezydenta Warszawy wystartuje marszałek Senatu Stanisław Karczewski, to z pokorą przyjmę taką...

zobacz więcej

Marszałek Senatu został spytany w środę rano w radiowych Sygnałach Dnia, czy w PiS jest brane pod uwagę rozwiązanie, w którym on zostanie kandydatem partii na prezydenta stolicy, a Jaki kandydatem na wiceprezydenta. – Taka opcja była i jest brana pod uwagę – powiedział Karczewski.

– Od razu prostuję. Będę wspierał Marszałka jeśli się zdecyduje - to dobry kandydat i uczciwy człowiek. Jednak nie zgodzę się na taki wariant. W MS mam jeszcze wiele pracy – napisał później w środę Jaki na Twitterze.

Karczewski spytany w środę, kiedy PiS ogłosi, kto będzie kandydatem tej partii na prezydenta Warszawy, odpowiedział, że „władze partii podejmą decyzję w najbliższym czasie (...) to kwestia najbliższych tygodni”.

– Pracujemy, każdy z nas wykonuje swoje zadania. Widzę, jak ciężko pracuje Patryk Jaki, ja pracuję w Senacie – powiedział też Karczewski. Państwowa Komisja Wyborcza informowała pod koniec stycznia, że tegoroczne wybory samorządowe mogą odbyć się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada.

źródło:

Zobacz więcej