„Moskwa rozgrywa tę sprawę po mistrzowsku”

– Trzeba pogratulować Kremlowi zintegrowanej strategii oraz odgrzewania wątków propagandowych ustanowionych jeszcze przez Komintern o faszystowskiej, pańskiej Polsce, gdzie podli antysemici prześladują mniejszości – powiedział w „Minęła dwudziesta” prof. Marek Chodakiewicz z The Institute of World Politics, komentując postawę Rosji wobec Polski i wpływ, jaki to ma sytuację polityczną i relacje polsko-amerykańskie.

Minister edukacji Izraela: Chcę, by każde izraelskie dziecko wiedziało, że obozy były niemieckie

Jestem ministrem edukacji tego kraju i chcę, żeby każde dziecko w Izraelu wiedziało, że obozy były niemieckie. Naziści zbudowali je w Polsce. W...

zobacz więcej

Gość programu „Minęła dwudziesta” prof. Marek Chodakiewicz z The Institute of World Politics mówił o sporze polsko–izraelskim, który dotyczy nowelizacji ustawy o IPN, a także o roli Rosji i jej wpływie na relacje polsko–amerykańskie.

– Trzeba pogratulować Kremlowi zintegrowanej strategii oraz odgrzewania wątków propagandowych ustanowionych jeszcze przez Komintern o faszystowskiej, pańskiej Polsce, gdzie podli antysemici prześladują mniejszości, które naturalnie dopiero zostały wyzwolone przez Armię Czerwoną ramię w ramię z braterskim wermachtem w 1939 roku – powiedział prof. Chodkiewicz.

– Jeżeli dorabia się Polsce gębę w tak bezczelny sposób. Jeżeli jeszcze się manipuluje emocjami ofiar, a w właściwie spadkobierców ofiar holokaustu, to trudno się spodziewać czegokolwiek innego. Moskwa rozgrywa tę sprawę po mistrzowsku – ocenił.źródło:
Zobacz więcej