RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Izraelski biznes ciągnie do Polski

Przybywa chętnych do skorzystania z dotacji na badania i rozwój (B+R)s (fot. Pexels)
Przybywa chętnych do skorzystania z dotacji na badania i rozwój (B+R)s (fot. Pexels)

Nad Wisłą przybywa izraelskich firm, które chcą skorzystać z dotacji na badania i rozwój (B+R). Polska cieszy się też popularnością wśród izraelskich turystów, którzy w ubiegłym roku częściej wybierali Warszawę niż Paryż - informuje wtorkowy „Puls Biznesu”.

Spółki Skarbu Państwa idą na rekord. Pomógł prosty zabieg

Spółki Skarbu Państwa dopiero zaczęły publikować wyniki finansowe za ubiegły rok, ale na podstawie wstępnych danych można się spodziewać...

zobacz więcej

– Polska jest świetnym miejscem dla izraelskich firm – uważa Elroy Knebel, właściciel kancelarii Knebel&CO oraz prezes rady przy Polsko-Izraelskiej Izbie Handlowej z siedzibą w Warszawie. Za pośrednictwem jego kancelarii około 10 firm z Izraela zarejestrowało ostatnio spółki w Polsce i złożyło wniosek o granty na B+R – podaje gazeta.

Zainteresowanie izraelskich firm Polską potwierdza Wojciech Fedko, wiceprezes Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu (PAIH). – W czerwcu ubiegłego roku brałem udział w obchodach dnia polskiego w Tel Awiwie. Po tym wydarzeniu 17 izraelskich spółek zgłosiło się do agencji z prośbą o pomoc w znalezieniu partnera lub dystrybutora w Polsce – mówi dla „Pulsu Biznesu”.

Jak podaje gazeta, relacjom gospodarczym pomoże turystyka. – W ubiegłym roku Warszawa była najczęściej wybieranym przez Izraelczyków miastem, wyprzedziła nawet Paryż. Część turystów będzie chciała tu wrócić z biznesem. Inni, gdy w przyszłości nadarzy się okazja robienia interesów w Polsce, zdecydują się na to szybciej – mówi dla "Pulsu Biznesu" Elroy Knebel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej