RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

„Donald dał zielone światło”. Wątek Ciechu na taśmach z restauracji Sowa & Przyjaciele

Wątek prywatyzacji Ciechu wypłynął w 2014 roku przy okazji publikacji taśm z restauracji Sowa & Przyjaciele oraz Pałacyku Sobańskich. Przypominamy fragment nagrania rozmów Jana Kulczyka z prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim.

Zatrzymania ws. prywatyzacji Ciechu. Straty państwa śledczy szacują na grube miliony złotych

Poza b. wiceministrem Pawłem T. CBA zatrzymało byłych pracowników ING, którzy, według śledczych, w 2014 r. wyceniali Ciech dla Ministerstwa Skarbu...

zobacz więcej

W poniedziałek CBA zatrzymało 6 osób, w tym byłego wiceministra skarbu Pawła T. i byłych wysokich urzędników resortu. Chodzi o śledztwo ws. zbycia przez Skarb Państwa kontrolnego pakietu akcji CIECH S.A. spółce Jana Kulczyka. Według śledczych pakiet sprzedano po zaniżonej cenie.

Wątek prywatyzacji Ciechu wypłynął w 2014 roku przy okazji publikacji taśm z restauracji Sowa & Przyjaciele oraz Pałacyku Sobańskich.

TVP Info przypomina fragmenty rozmowy Jana Kulczyka z szefem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim.

Kwiatkowski opowiada, że rozmawiał na temat prywatyzacji z ówczesnym ministrem skarbu Włodzimierzem Karpińskim.

– I on mówi: „sam byłem ciekaw reakcji, bo Donald tu dał mi zieloną rękę, ale mówi: no zobaczymy, jak to pójdzie”, więc …– mówił Kwiatkowski.

Kulczyk: Znaczy dał zieloną rę…zielone światło.

Kwiatkowski: Tak, on dał zielone światło, a jednocześnie mówił: „bierzesz to na własną odpowiedzialność”. Jak to Donald.

Na innym nagraniu słychać, jak obaj rozmawiają o prywatyzacji Ciechu. Kwiatkowski przyznaje, że był ciekawy, jakie będą głosy po transakcji.

źródło:
Zobacz więcej