Niemiecki europoseł: Merkel zmieniła politykę wobec migrantów o 180 stopni

– Merkel już zmieniła swoją politykę wobec migrantów o 180 stopni, ale nigdy tego nie przyznała - powiedział Hans-Olaf Henkel, europoseł z frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów, gość programu „Studio Zachód”. - Ten rząd reprezentuje mniej niż 50 proc. niemieckiego społeczeństwa - stwierdził.

Co z koalicją w Niemczech? Pat negocjacyjny niepokoi Europę

Po południu prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier ma się spotkać z politykami Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), CSU i partii Zielonych. Jutro...

zobacz więcej

O wejściu Socjaldemokratycznej Partii Niemiec do koalicji rządzącej zdecyduje wewnątrzpartyjne referendum. W środę socjaldemokraci porozumieli się z chadekami z CDU i CSU w najistotniejszych punktach.

Europoseł pytany, co zmieni się w polityce Niemiec, a w szczególności w polityce zagranicznej odpowiedział, że „będzie ona taka sama”. – I to są złe wieści, bo miałem nadzieję na zmiany w polityce Niemiec, w szczególności chodzi o wpływ pana Schulza. Oni chcą więcej Europy, więcej Brukseli i centralizacji. Myślę, że to nie są dobre wieści ani dla Niemiec, ani dla Unii Europejskiej – powiedział Hans-Olaf Henkel.

Gość programu odniósł się także do dobrego wyniku partii Alternatywa dla Niemiec w ostatnich wyborach. – Alternatywa dla Niemiec to partia, której byłem członkiem. W zasadzie byłem jedną z osób, które ją założyły i finansowały. Opuściłem ją, ponieważ stała się partią rasistowską. Popiera także Putina. Z wielu powodów jest to nie do zaakceptowania, tak dla Niemiec jak i dla Polski. Większość ludzi, która głosowała na tę partię zrobiła to nie z tych powodów. Głosowali tak, ponieważ mieli dość obecnego rządu – podkreślił. Jak dodał, było to działania przeciw wielkiej koalicji.

Merkel odmawia przyjęcia migrantów koczujących w Grecji. „Nie istnieje prawo do azylu w wybranym kraju”

Niemcy nie przyjmą uchodźców koczujących na granicy Grecji z Macedonią, ponieważ migranci nie mają prawa do azylu w wybranym przez siebie kraju –...

zobacz więcej

Zmiana polityki ws. migracji o 180 stopni

Hans-Olaf Henkel odniósł się także do polityki Niemiec w sprawie relokacji imigrantów.

– Merkel już zmieniła swoją politykę o 180 stopni, ale nigdy tego nie przyznała. Trzeba to przyjąć do wiadomości. Łańcuch został aktualnie zawieszony. Cały jej pomysł dotyczący uchodźców, których zaprosiła nie wiedząc, skąd są, czego chcą i jakie jest ich pochodzenie. Jej polityka była próbą zaszczepienia tej idei w europejskich krajach, ale te kraje nie były Niemcami i to nie zadziałało – zaznaczył.

Jak dodał, teraz rząd niemiecki chce zatrzymać imigrację, ponieważ zdał sobie sprawę, że poszedł o wiele za daleko.

źródło:
Zobacz więcej