„Na pikietę pod polską ambasadą w Izraelu ludzie zostali przywiezieni jednym pojazdem”

Czwartkowa demonstracja pod Ambasadą RP w Tel Awiwie (fot. yt/theJerusalemPost)

– Proszę zwrócić uwagę na to, jak bardzo profesjonalnie była zrobiona pikieta pod polską ambasadą w Izraelu. Wszyscy wiemy, że ludzie zostali na nią przywiezieni jednym pojazdem – powiedziała w „Gościu Wiadomości” Jadwiga Wiśniewska PiS.

Demonstracja w Izraelu przeciwko nowelizacji ustawy o IPN. „Nikt nie zapomni, coście zrobili”

Ocaleni z Holokaustu demonstrowali w czwartek przed polską ambasadą w Tel Awiwie przeciwko nowelizacji ustawy o IPN. Nieśli plakaty z napisem...

zobacz więcej

W programie powrócił temat nowelizacji ustawy o IPN. Jadwiga Wiśniewska z PiS zwróciła uwagę, że sytuacja w Izraelu jest szczególna, bo trwa tam kampania wyborcza. Dodała, że właśnie na karb kampanii położyłaby narastanie emocji w tej sprawie.

– Proszę zwrócić uwagę na to, jak bardzo profesjonalnie była zrobiona pikieta pod polską ambasadą. Wszyscy wiemy, że ludzie zostali na nią przywiezieni jednym pojazdem. To wszystko było dobrze przygotowane – powiedziała Wiśniewska.

Nie chcemy konfliktu z Izraelem

– Fakty są takie, że nie chcemy żadnego konfliktu z Izraelem. Jest naszym bardzo ważnym partnerem. My dla Izraela również jesteśmy bardzo ważni. I ta sprawa w krótkim czasie zostanie wyjaśniona – zapewniła Jadwiga Wiśniewska.

Zdaniem Jana Filipa Libickiego z PO skierowanie ustawy o IPN do Trybunału Konstytucyjnego sugeruje, że Trybunał będzie tempo rozpatrywania sprawy dostosowywał do bieżącej polityki rządu. – To nie jest rzeczą dobrą, bo stwarza wrażenie zależności – mówił. Podkreślił, że bardzo liczy na zespół polsko-izraelski, który ma wypracować rozwiązanie.

„To Izraelowi powinno bardziej zależeć”

Z kolei Witold Repetowicz z tygodnika „Do Rzeczy” mówił w „O co chodzi”, że Polska powinna utrzymywać dobre relacje z Izraelem – Ale tak naprawdę to Izraelowi powinno bardziej zależeć na dobrych relacjach z Polską, ponieważ Izrael ma bardzo mało przyjaciół na świecie. A już na pewno w Europie – powiedział dziennikarz.

Dodał, że jeżeli Izrael wybierze drogę konfliktu z Polską, to po prostu starci jedno z nielicznych państw, w którym nie ma wrogów.

źródło:
Zobacz więcej