Najlepsze miejsce na podróże: polskie miasto wygrało prestiżowy konkurs

Wrocław pokonał m. in. Mediolan, Paryż, Wiedeń i Lizbonę (fot. Shutterstock/kennymax)

Po trzytygodniowym głosowaniu online Wrocław został wybrany najlepszym europejskim kierunkiem turystycznym. Tym samym zdobył prestiżową nagrodę European Best Destination 2018. W głosowaniu online brało udział 320793 osób.

zobacz więcej

W głosowaniu brali udział pracownicy urzędów turystyki, menedżerowie mediów społecznościowych i internauci. Na Wrocław zostało oddane 41148 głosów. Internautów urzekły: wrocławski Rynek, plac Solny z Targiem Kwiatowym, Piwnica Świdnicka i Ostrów Tumski. 350 wrocławskich krasnali rozsianych po całym Wrocławiu również zostało uznanych za coś wyjątkowego, co odróżnia stolicę Dolnego Śląska od europejskich metropolii.

„Jestem niezwykle dumny. Chcę serdecznie podziękować wszystkim wrocławianom oraz kochającym to miasto turystom za każdy oddany głos. Zwycięstwo w tak prestiżowym konkursie świadczy o tym, że Wrocław już jest wśród najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych na mapie Europy” – powiedział prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz.

Na drugim miejscu znalazło się Bilbao z 39845 głosów, a na trzecim – francuski Colmar, na który oddało swój głos 32185 osób. Pozostałe miasta, które swoimi głosami docenili internauci, to: Hvar, Ryga, Mediolan, Ateny, Budapeszt, Lizbona, Bohinj, Praga, Kotor, Paryż, Wiedeń i Amsterdam.

Rocznie stolicę Dolnego Śląska odwiedza między 4 a 5 mln turystów.

– Otrzymanie tytułu European Best Destination 2018 z pewnością wpłynie na jeszcze większe zainteresowanie Wrocławiem. To z kolei przełoży się na wpływy branży hotelarskiej i gastronomicznej w mieście – powiedziała Wioletta Samborska, dyrektorka Biura Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Laureatami poprzednich edycji konkursu European Best Destination były m.in. Porto, Bordeaux, Lizbona i Kopenhaga.

źródło:
Zobacz więcej