RAPORT

Pogarda

Jarosław Kaczyński o ustaleniach ws. katastrofy smoleńskiej: Nie możemy podejmować pochopnych decyzji

Szczątki polskiego samolotu Tu-154M na terenie wojskowego lotniska Siewiernyj w Smoleńsku, 2010 r. (fot. arch. PAP/YURI KOCHETKOV)
Szczątki polskiego samolotu Tu-154M na terenie wojskowego lotniska Siewiernyj w Smoleńsku, 2010 r. (fot. arch. PAP/YURI KOCHETKOV)

Najnowsze

Popularne

– Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy nie da się ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, pytany o ustalenia ws. katastrofy smoleńskiej.
– Musimy czekać i nie możemy podejmować tutaj żadnych pochopnych decyzji – dodał.

„Putin to profesjonalny zabójca. A na liście jego wrogów Lech Kaczyński był pierwszy”

Były prezydent Gruzji Micheil Saakaszwili był gościem programu „Minęła dwudziesta”.

zobacz więcej

W piątek podkomisja smoleńska podała, że brytyjski ekspert podkomisji Frank Taylor stwierdził, że w Tu-154M, który rozbił się 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku, doszło do wewnętrznej eksplozji. Jak napisała komisja w opublikowanym w piątek na stronach MON komunikacie, Taylor „upublicznił swoje wnioski, stwierdzając, że bez wątpienia samolot został zniszczony w wyniku eksplozji, jakie miały miejsce najpierw w lewym skrzydle, a potem w kadłubie samolotu Tu-154M w ostatnich sekundach lotu”.

Kaczyński w rozmowie opublikowanej przez portal niezależna.pl został zapytany, czy Polska powinna iść za ciosem, czy też poczekać na raport przygotowany przez podkomisję ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej. – Musimy czekać i nie możemy podejmować tutaj żadnych pochopnych decyzji. Lepiej powiedzieć, że pewnych rzeczy się nie da ustalić, niż ustalać je z ryzykiem błędu – powiedział prezes PiS.

Dodał, że być może trzeba będzie nawet jeszcze lat, żeby być zupełnie pewnym, co się stało. – Ale sądzę też, że na 8. rocznicę będziemy mogli powiedzieć przynajmniej, co wiemy, czego nie wiemy, gdzie są te punkty, które są w tej chwili nie do wyjaśnienia – powiedział Kaczyński. – Jedno wiemy na pewno: komisja Anodiny nie miała racji – podkreślił lider PiS.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej