News portalu tvp.info: Poseł na Sejm zostanie ambasadorem RP we Włoszech

Poseł PiS Konrad Głębocki (fot. PAP/Rafał Guz)

Trwają zmiany kadrowe w resorcie dyplomacji. Poseł Konrad Głębocki zostanie ambasadorem RP w Rzymie. To początek ofensywy zmiany w MSZ. 8 ambasadorów zostanie wkrótce zmienionych – ustalił portal TVP Info.

Marek Magierowski nowym ambasadorem RP w Izraelu?

Marek Magierowski jest najpoważniejszym kandydatem na nowego polskiego ambasadora w Izraelu – informuje portal 300polityka.pl. Zdaniem dobrze...

zobacz więcej

Wcześniej szef MSZ Jacek Czaputowicz złożył wniosek o powołanie przez premiera Mateusza Morawieckiego na wiceministra dr. hab. Piotra Wawrzyka z Uniwersytetu Warszawskiego. Nowy minister wymienił również 9 dyrektorów oraz 9 zastępców dyrektorów departamentów oraz biur MSZ.

Czaputowicz zastąpił Witolda Waszczykowskiego na stanowisku szefa polskiej dyplomacji na początku stycznia, opuszczając tym samym pełniony wcześniej urząd wiceministra spraw zagranicznych ds. prawnych i traktatowych.

Od grudnia – w związku z mianowaniem Joanny Wroneckiej stałą przedstawicielką RP przy Narodach Zjednoczonych – nieobsadzone jest także stanowisko wiceszefa resortu spraw zagranicznych ds. polityki afrykańskiej i bliskowschodniej oraz współpracy rozwojowej. Jak podaje MSZ, od listopada 2015 r. zmiany objęły łącznie 88 ze 100 stanowisk ambasadorów, 34 z 38 konsulów generalnych oraz 21 z 24 dyrektorów Instytutów Polskich.

Konrad Głębocki jest profesorem Politechniki Częstochowskiej, ekonomistą i prawnikiem. Był też częstochowskim radnym Wspólnoty Samorządowej. Zna język włoski, a we Włoszech badał problem tamtejszej polityki regionalnej. Od 2015 poseł wybrany z list PiS. Zajmuje miejsce w sejmowej komisji spraw zagranicznych i w komisji ds. Unii Europejskiej.

źródło:
Zobacz więcej